Корона вируса се разпространява, когато кон погълне с
пашата фекалии оставени от заразен кон. Вирусът може да се предаде и при орален
контакт със инфектирани повърхности или предмети, където е имало фекалии от
заразен кон. Най-често предаването на вируса може да стане в конюшни, боксове,
вили, фъшкарници, термометри, чрез ръце и дрехи.
Ако не сте я
чели - непременно я прочетете! Тя ще разшири погледа ви върху това, което се
случва в света в момента. След като ви запознах с някои от образите в символния
език, използван от "The
Economist", мнозина от вас ме помолиха да разгледам и някои други от
символите, представени на корицата от 2019 г.
Изпълнявам
обещанието си към вас. В тази публикация ще ви запозная със смисъла на образа на
Пинокио, присъстващ на корицата.
За да
разберете смисъла на този символ, трябва да ви запозная с част от историята му.
Тя
започва, разбира се, със създателя на този персонаж Карло Лоренцини, известен още
като Карло Колоди между 1881 и 1883 г. в Италия. Лоренцини започва
писателската си кариера във вестници ( Il Lampione и Il Fanfulla ), където
често използва сатира, за да изрази своите политически възгледи. През 1875 г.
той навлиза в света на детската литература и използва този начин, за да предаде
своите политически убеждения. В поредицата Giannettino например често споменава
обединението на Италия. „Лоренцини е бил очарован от идеята да използва мил,
неприличен характер като средство за изразяване на собствените си убеждения
чрез алегория. През 1880 г.
той започва да
пише „Storia di un burattino“ („Историята на марионетка“), наричана още "Le
Avventure di Pinocchio", която излиза ежеседмично в "Il Giornale dei Bambini" (първият италиански вестник за деца). “ „Le Avventure di Pinocchio“ е приказка,
описваща приключенията на упорита марионетка, която се стреми да стане истинско
момче. Тя е публикувана през 1883 година.
Работата на
Лоренцини не е била единствено политическа. Неговите писания, особено „ Le
Avventure di Pinocchio, се занимават с метафизични похвати, които често се
пренебрегват от съвременните читатели. Един важен факт, необходим за пълното
разбиране в дълбочина на работата на Лоренцини, е, че той е бил активен масон.
В есе,
наречено „Pinocchio, mio Fratello“ (Пинокио, брат ми) италианският масон
Джовани Малеволти описва масонския произход на Лоренцини:
„Посвещението на Карло Колоди в
масонството, дори ако не може да бъде намерено в официалните записи, е
общопризнато и често се споменава. Алдо Мола, който не е масон, но е официален
историк на масонството, е категоричен, че писателят е част от масонското
семейство. Събития в живота на Колоди изглежда допълнително потвърждават тази
теза: Например издаването през 1848 г. на творбата наречена „Il Lampione“
(Маякът), която, както заяви Лоренцини, „осветяваше всички, които се клатушкаха
в тъмнина“. Той също се смята и за „страстен ученик на Мацини“ (виден
италиански масон и революционер). “
Колоди е
вписван в редица бюлетини на масонските ложи. Един от примерите може да
проверите ТУК.
Бюлетин наложата „Liberal
arts lodge No. 677 F&AM“ от ноември 2015г.
Ето още
какво казва масонът Джовани Малеволти в творбата си „Pinocchio, mio Fratello“:
„Има два начина да четете „Приключенията
на Пинокио “. Първият е това, което бих нарекъл „профанизиран“, където
читателят, най-вероятно дете, научава за злополуките на дървената кукла.
Вторият е четене от масонска гледна точка, където тежката символика ще си каже
думата, без да замества простото и линейно разказване на събитията ”.
Пинокио,
следвайки дългата традиция на мистичните текстове: проста разказвателна
история, на която може да се насладят масите със скрито значение, запазено за
тези, които са наясно.
Източник на
тази информация може да проверите ТУК.
И така, след
тази кратка, но изчерпателна историческа справка, да преминем към смисъла на
образа в корицата на "The Economist".
Видео на "The Economist" за смисъла на Пинокио.
Повече от
всякога ние живеем в ерата на марионетките, където кукловодите в сянка царуват,
колят и бесят.
Ще спомена
само някои от сюжетите, в които се вписва символът на Пинокио.
За да
разберете по-добре какво се има предвид, ще дам определение за смисъла на
марионетката.
„Марионетката (или куклата на конци) е
една от разновидностите кукли за куклен театър, задвижвана с конци. Често
марионетка се използва в преносно значение: човек, правителство или държава,
които действат изцяло по чужда воля.“
Марионетната
реалност е всъщност измама, лъжа, която се представя за действителна.
"Икономист" ни
казва, че човечеството от 2020 г. нататък ще бъде въвлечено в невиждана ИЗМАМА.
Това, че политиката, правителствата и медиите са марионетки (или сиреч лъжат) не
е толкова трудно за осъзнаване, но когато науката в лицето на медицината е
марионетна (сиреч измамна) човечеството бива подложено на откровен геноцид под
маската на „спасението“.
Ето как попаднахме в измамата „ПАНДЕМИЯ“. Да, тя е най-вече политически акт, който обаче се подържа и помпа на всички нива.
Днес лъжецът вика дръжте лъжеца. Имаме борба с фалшивите новини и зад тази борба застават
водещите измамници. Истината бива блокирана, баннвана, сваляна, арестувана,
затваряна.
До болка ви
е познат факта, че учени, които са откривали лек за рак, са репресирани, а на
откритията им не е давана възможност за патент. До болка знаете и защо. Знаят го
и редица лекари. Ако хората са здрави и не умират, фармацевтичните гиганти са
обречени и парите по здравните пътеки спират.
В следващите
редове ще пиша като човек на вярата и обръщението ми не е само към християни
какъвто съм аз, но и към всички останали, които познават ирационалното, които
са срещали свръхестественото, които са се докосвали до необяснимото.
Пинокио е
символ на лъжата и измамата. На нещо изкуствено и лишено от живот, което обаче опитват да съживят.
В
евангелието на Йоан е вписано следното:
„Вие сте от баща дявола, и желаете да
вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец, и не устоя в
истината; защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори,
защото е лъжец, и на лъжата баща.“
Йоан глава 8,
стих 44
Знаете ли,
че за една подобна марионетна система наречена AI – Искуствен интелект (Artificial
Intelligence) в свещеното писание е писано много. За този „Пинокио“ се казва,
че ще му бъде дадено дишане (ще оживее) и той ще направи всички да се поклонят
на „звяра“ (Антихрист), а тези, които не се поклонят, ще избива.
„И видях друг звяр, който възлизаше
от земята; и имаше два рога прилични на агнешки; а говореше като змей. Той
упражняваше всичката власт на първия звяр в неговото присъствие, и принуди
земята и живеещите на нея да се поклонят на първия звяр, чиято смъртоносна рана
бе оздравяла. И вършеше големи знамения, до там щото да направи и огън да
излиза от небето на земята пред човеците. И МАМЕШЕ живеещите на земята чрез знаменията, които му беше позволено
да извърши пред звяра, като казваше на живеещите на земята да направят образ на
звяра, който беше ранен от сабята и оздравя. И позволи му се да даде дишане на зверовия образ, така щото
зверовия образ да продума; също и да направи да бъдат избити ония, които не се
покланят на зверовия образ. И принуждаваше всички, малки и големи, богати и
сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им;
за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег
името на звяра, или числото на неговото име. Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека
сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин
шестдесет и шест.“
Откровение
на Йоан 13 глава, от 11 до 18 стихове
Днес доктори
и медицински работници цитират водещи научни издания. Цитират марионетната
организация СЗО. Бият се с научни степени, за да доказват съществуването на „пандемия“.
Слава Богу,
че между лекарите също има вярващи! А има и такива, които не се примиряват с измамата.
Пределно
наясно съм, че мнозина ще се изсмеят на прочетеното тук. Не говоря от позицията на учен. Говоря от позицията на човек, който се е срещал многократно със
свръхестественото.
Останах
сирак на 14 годишна възраст. Ракът отне живота на цялото ми семейство. Може би
ще кажете: "Като си толкова вярващ, защо твоя Бог не спаси семейството ти?" Ще ви
отговоря. С духовната реалност се срещнах на 16 години. Далеч нямам отговор
на всички въпроси ЗАЩО? Никой не ми я представи, никой не ми разказа за нея.
Стана, защото стана. Ще ви кажа накратко на какво ставах свидетел и пряк
участник през годините, на което науката и медицината или поне тези, които
познаваме, не може да даде отговор.
Случаи, на които съм пряк проводник за
чудото в живота им.
1.Жена от Добрич в последен стадий на рак. Изявих желание да се
срещана и да опитам да помогна с вяра и молитва. Посетих я в болницата. Тя ми
каза, че не вярва, но няма да откаже молитва. Малко преди да си тръгна говорих с
нея и близките и да поискат отново да й пуснат пълни изследвания. Направиха го.
Лекарите бяха шокирани от това, което се случваше. Направиха специално лекарско
събиране ,за да наблюдават как последен стадий на рак изчезва пред очите им.
Жената получи своето чудо.
2.Жена от Свищов, с чието семейство и до ден днешен поддържам контакт. При срещата
ни тя имаше тумор в главата. Също получи своето невероятно чудо, което беше
потвърдено и от лекарите. Ракът изчезна по свръхестествен начин.
3.Жена от Белене, чийто изсъхнал крак се изпълни и регенерира пред очите ми,
моите и на десетки други свидетели.
4.Сляпо момиче от Белене, чийто очи бяха буквално бели когато я срещнах и се възстановиха
отново пред очите ми. Реакцията й как започва да вижда никога няма да забравя.
5.Възрастна жена от село около Свищовско, чието име не помня, която
носеше специални обувки заради увреждане в краката си. Тя получила чудото си на
път за вкъщи след като се молих за нейното възстановяване. Докато стигне у дома
си обувките, които ползвала, вече не й вършели работа. Откри ме след време.
Носеше торби със зеленчуци и зимнина, за да изрази благодарността си. Приех
подаръка, но и казах, че заслугата е Божия. В случая съм бил само проводник на
точното време и правилното място.
Случаите са огромно количество от различни населени места.
Някои и до ден днешен продължават да ми се обаждат или да пращат дарове в знак
на признателност.
Случаи, на които лично съм бил свидетел и познавам хората, с
които са се случили.
1.Човек от Добрич, чиято ръка беше изсъхнала. Случаят беше толкова фрапантен, че се е запечатал дълбоко в съзнанието ми. Фрапантен е защото ръката на човека
се възстанови, когато той посегна да
удари този, който искаше да се помоли за него. Човекът беше толкова шокиран от
това, което му се случи, че искаше да се напие. Беше изгубил цялото си
имущество по доктори, за да направят нещо за ръката му. Викаше „Защо, защо по
този начин?“. Игра канадска борба с мен и с всеки, който искаше, защото не можеше
да повярва, че му се е случило това.
2.Човек от Пловдив, който беше умрял на операционната маса. Лекарите бяха
обявили часа на смъртта му. Нещо повече. Бяха върнали дрехите и брачната халка
на жена му. Цяло денонощие е в моргата, след което бива върнат към живота. Човекът е
български арменец. Лично го познавам.
Глухи,
сакати, болни от какви ли не болести са получавали своето чудо и аз съм бил
свидетел.
Това, което
лично аз мога да разкажа за себе си е че имах язвено увреждане на стомашните
стени. Лежах във военноморска болница, където ми направиха и изследванията.
Получих това заболяване в казармата и се уволних с него. Две години не можех да
ям нормално, а след всяко ядене бях със жестоки болки и задължително трябваше да
легна. Получих своето чудо просто в миг. Почувствах сякаш някой сложи
електрическа ръка върху стомаха ми. Знаех, че съм получил чудото, за което се
молех. Прибрах се у дома и реших да се тествам веднага. Ядох всичко, което не
можех да ям преди и ми беше забранено. Никаква болка! От тогава минаха десетки
години и никога вече не съм имал проблеми в това отношение.
Мога да разказвам
още много, но не в това е смисъла. Бях проповедник от евангелските среди.
Посветих повече от 15 години от живота си в служба на това. в което вярвах. След
време се оттеглих от тези среди. Някои виждаха заплаха в мен, упрекваха ме дори
за еретик. Много хора мислиха, че с харизмата, която имам, и свръхестественото
присъствие, което ме следваше, ще направя собствена църква. Не го направих,
защото смятах, че така е редно. Бях млад, наивен и неопитен в много неща.
Допуснах много грешки. Ако днес някой ме попита дали съжалявам за това време, категорично ще отговоря НЕ!
Уважавам и обичам и до днес тези хора, които наричах мои братя и сестри.
Създателят започна нов етап от живота ми, за който също съм му благодарен! Днес аз
откривам, вярата и разпознавам Божията работа на места, които дори не съм и подозирал.
Никога не съм се срамувал от вярата си. По различен начин това, което ми беше
дадено свише, продължи да работи в живота на мнозина.
Имам
послание за всички, които гледат на себе си като християни, без значение дали са
православни, католици или протестанти. Имам послание и за всички онези, които
не са християни, но имат вяра вътре в себе си. Имат вяра в Бога. Но първо ще се
обърна към християните, чиято вяра споделям.
Мили вярващи
в името Христово!
Кога лъжата
на тази реалност, идваща от този марионетен свят, стана по-голяма от вярата ви?
Кога някакъв
жалък вирус стана по-голям от Онзи, в когото вярвате?
Кога Онзи, с
когото се наричате, и който тържествува над ЛЪЖАТА и СМЪРТА стана по-слаб от
бащата на лъжата? От лъжливата „пандемия“ или от вируса, с който я родиха?
Слушам ви
как увещавате тези и онези какво да правят в дните на ужасната ПАН-ДЕМОНИЯ.
Ослепяхте ли? Оглупяхте ли? Христос затворен само в прашните ви библии ли
остана?
Цял живот
изучавате това писание, за да можете да разпознаете когато последните времена на тази
епоха настъпят. А сега сте се свили в черупките си от страх и припявате ЛЪЖИТЕ
на щабове, масмедии и на тези и онези ерудити!
Толкова ли
дълбоко заспахте, че не можете да познаете това марионетно правителство, което
кръсти щаба си НОЩ и обяви карантина в ПЕТЪК 13-ти?
Ще подкрепям
всеки свещеник, проповедник, лекар, учен, журналист. Всеки човек независимо от
верска принадлежност или социален статус, независимо дали е вярващ или не, ако той има смелостта да застане срещу тази измама и
работи неуморно срещу нея. Да разпространява светлината по начина, който умее.
Ще ми
кажете: "Да, ама вирусът съществува!"
Дори да
съществува това не го прави да не е лъжа, която ви казва, че ще ви погуби или
забравихте ВЪЗКРЕСЕНИЕТО И ЖИВОТА? Ако вирусът убива, то той е зло! Бащата на
лъжата е наречен "човекоубиец" и това, което убива човеци е негово. То е от него!
То е едно с лъжата! ТО Е ЛЪЖА!!!
Не на
последно място ще се обърна и към всички БЪЛГАРИ:
Няма значение дали се
идентифицирате с думите ми или с вярата ми. Виждал съм ви да се биете по
форуми, групи, страници, площади, семинари и конференции какви патриоти сте.
Колко древен народ сме. Че сме БОЖИИ ХОРА, БОЖИЙ НАРОД. Говорите за енергии,
контактувате със вселената. Това ли е патриотизма ви? Уж сте готови да умрете
за Родината си, за народа си, а се уплашихте от марионетките, от вируса. В
момента Армения и Азърбайджан са във война. Мислите ли, че някой там го
интересува брифингите на корона щабовете им? Мислите ли, че им е до статистики
или стъкмистики? Знаете ли защо този смъртоносно жесток и ужасен
вирус бяга от военни зони? Ами не е нужен там! Човекоубиецът отнема живот по
друг начин, а не с напъни как да сътвори ново помпозно огнище.
Искате или
не, вярвате или не, този свят е дошъл до края на една епоха. Много хора ще загинат, може би и
вие, може би и аз. Не е ли по-важно как сте си отишли от този свят? В мир ли
сте със себе си? В мир ли сте с Бога?
Ще завърша
тази дълга публикация отново с пасаж от Библията.
„И ние видяхме и свидетелстваме, че
Отец прати Сина Си да бъде Спасител на Света. Ако някой изповяда, че Исус е
Божият Син, Бог пребъдва в него, и той в Бога. И ние познаваме и сме повярвали
любовта, която Бог има към нас. Бог е любов; и който пребъдва в любовта,
пребъдва в Бога, и Бог пребъдва в него. В това се усъвършенствува любовта в
нас, когато имаме дръзновение в съдния ден, защото, както е Той, така сме и ние
в тоя свят. В любовта няма страх, но
съвършената любов изпъжда страха; защото страхът има в себе си наказание, и
който се страхува, не е усъвършенствуван в любовта. Ние любим [Него],
защото първо Той възлюби нас.“
Реших с тази публикация да започна малко по малко да откривам завесата за вас как господарите на този свят предварително ни известяват своите намерения, които превръщат в цели и осъществяват стриктно. Поднасят ги под формата на закодирани пророчески послания. Сякаш искат да ни покажат, че контролират всеки лек повей на вятъра, насочвайки го в посоката на техните желания и цели.
Завесата, която споменах, че ще открехна, касае един медиен гигант.
Списание "The Economist".
Защо точно него ли? Защото това списание е на така наречения "Световен елит", който контролира и владее света. Също така, то частично принадлежи на банковата фамилия Родшилд, а главния редактор на списанието Джон Микълтуейт често присъства на ежегодните масонски конференции на Билдърбъргския клуб.
Мнозина са онези, които знаят, че на корицата на всяко годишно издание "The Economist" редовно илюстрират кодирани послания не само за световните тенденции, но и буквално рисуват своите планове.
Една от най-интересните корици те публикуваха точно преди световната епидемия да е започнала в Ухан - Китай. Това е корицата за 2019 г.
В тази публикация няма да ви занимавам с цялата корица, а само с някой изображения по нея.
Тази корица е огледален образ - сякаш ни се подсказва, че за да можем да я разберем трябва да мислим огледално или че света, в който живеем и това, което си мислим, че знаем за него, не е въобще такова за каквото го мислим. Нарисувана е в стила на Леонардо да Винчи, който често е поставял в картините си скрито послание. Използвано е и огледалното писмо, което е много честа практика и за самия Леонардо. 2019 г. се явява и 500 годишнина от неговата кончина. Този брои е посветен на 33-то десетилетие на списанието. Това не е случайно число. 33 е най-високия ранг (степен) в масонската йерархия.
Несъмнено ще видите английския булдог и "Брекзит" или "Излизане на Великобритания от Европейския съюз". На върха на земното кълбо е седнала гневна ПАНДА - символ на Китай и ПАНДЕМИЯТА, която ни беше разиграна и ще продължи да се разиграва и внушава като СТРАХОВА ЕПИДЕМИЯ, което е и истинското значение на понятието ПАН-ДЕМИЯ, докато не си изпълнят целите за, които тя беше инициирана.
Долу вляво ще видите и пангулина броненосец, за който китайските учени твърдят, че е приносител на вируса. Целият свят беше обязден с намордници - маски, които видите ли пазели от вируса.
Може да проверите новината ТУК и че е ползвана същата снимка на броненосец, която е станала прототип на илюстрацията.
Ще видите и илюстрация на следенето по лицеви характеристики "Facial recognition", което масово започна да се използва като мярка, за да се проследяват уж заразо-носителите.
Но конкретно сега искам да насоча вниманието ви на един апокалиптичен сюжет, който е също представен в комплекса от изображения. Това са така наречените конници на апокалипсиса, описани в последната книга на Библията "Откровение на свети Йоан".
Както вече сте се убедили сами, нищо от тази корица не е случайно. Мога подробно да ви запозная със всеки от конниците и какво е неговото значение, представено в книгата "Откровение", но сега е по-важно да ви кажа защо този сюжет е включен в корицата.
С това господарите на света ни заявяват, че живеем в последните дни на света такъв, какъвто го познаваме. Всеки един от конниците илюстрира апокалиптични бедствия пророкувани в Библията, които трябва да сполетят човечеството на последните дни. Очевидно за тях сега сме в периода на втория конник. Тъй като рецесията, която ще последва от инсценираните вълни на пандемията, ще докара третия конник.
Лошата новина е, че ние сме това поколение, което трябва да изживее описаното и да изстрада пророкуваното. Всъщност лошите новини са много. Накрая на публикацията ще ви кажа и добрата новина, която световния елит всячески се опитва да предотврати.
И така, нека видим какво казва писанието за конниците:
"1 И видях, когато Агнето отвори един от седемте печата, и чух едно от четирите живи същества да казва като с глас от гръм: Дойди [и виж]! 2 И видях, и ето бял кон; и яздещият на него имаше лък; и даде му се корона и той излезе побеждаващ и да победи. 3 И когато отвори втория печат, чух второто живо същество да казва: Дойди [и виж]! 4 и излезе друг кон, червен; и на яздещия на него се даде да вдигне мира от земята, тъй щото човеците да се избият един друг; и даде му се голяма сабя. 5 И когато отвори третия печат, чух третото живо същество да казва: Дойди [и виж]! И видях, и ето черен кон, и яздещият на него имаше везни в ръката си. 6 И чух нещо като глас отсред четирите живи същества, който казваше: Един хиникс пшеница за динар, и три хиникса ечемик за динар; а дървеното масло и виното не повреждай. 7 И когато отвори четвъртия печат, чух гласа на четвъртото живо същество, което казваше: Дойди [и виж]! 8 И видях, и ето блед кон и името на яздещия на него беше смърт, и адът вървеше подире му; и даде им се власт над четвъртата част от земята да умъртвят с меч, с глад, с мор и със земните зверове." Откровение 6:1-8
Според някои библейски тълкуватели първият конник представя самия Исус Христос.
"Тук първият конник трябва да представлява Христос, Църквата с Евангелието, готова да се възправи срещу идващите след него конници на разрухата, които представляват светски сили. Това е темата на цялата книга Откровение: борбата на Църквата и нейната победа над злото чрез силата на Христовата кръв. Св. ап.Йоан" Проверка може да направите ТУК
Но не на това мнение е испанският писател Висенте Бласко Ибанес, в чиято книга от 1916-а "Четиримата конници на апокалипсиса" ("Los cuatro jinetes del Apocalipsis") първият конник е "Чума" и изстрелва по хората стрели, потопени в отрова и “микробите на всички болести”.
Първият конник носи лък и има корона. Макар да няма име в Библията често е оприличаван на Завоевател, но в някои по-модерни интерпретации (от началото на XX век) предимно в популярната култура, той е наричан още Чума или Мор. Прочети още ТУК
Единственото, което не пасва на интерпретацията на Висенте, е спецификата на самото библейско описание: "И видях, и ето бял кон; и яздещият на него имаше лък; и даде му се корона и той излезе побеждаващ и да победи." Всички останали конници са ясно описани като носители на бедствия и те са изцяло в негативен контекст. Вторият конник донася война по целия свят. Третият конник донася световен глад. Четвъртият конник е самият ангел на смъртта, в периода на който умира четвърт част от населението на земята, което е близо два милиарда.
Единствено първият конник няма ясно дефинирано негативно влияние. Това, че му се дава корона би могло да означава върховна власт, но излизането му е свързано с процес "излезе побеждаващ и да победи." По подразбиране победата се възприема като позитив. С излизането му започва битка и е напълно възможно да става въпрос за битката между силите на тъмнината и светлината.
Всъщност искам да ви покажа как точно е илюстриран втория конник на апокалипсиса. Той също има корона и то не каква да е.
Неговата корона е като диадема. Но "The Economist" ни показват, че очите му са покрити с черна лента и той носи маска. Неговата задача е да вдигне мира от земята. Неслучайно короната напомня на тази на Статуята на свободата. Край на свободата! Маската показва уж предпазна "мярка" по време на добре планираната пандемия, което ни показва и защо тя е предвидима. Черната лента, покриваща очите, говори за черната слепота на човечеството и че мирът при хората ще бъде разрушен на расова основа. Короната на Статуята на свободата от своя страна показва, че източникът ще бъде Америка и отново тя ще се постарае това да прелее и в останалата част от света. И тя го прави. Като по команда в България след убийството на Джордж Флойд в знак на солидарност излязоха на протест американски учители, ЛГБТ организации и ромски организации с основен спонсор "Америка за България". Да сте видели протести в България в солидарност със случващото се във Венецуела? НЕ! А за Сирия? НЕ! А за Украйна? НЕ! Репортаж може да видите ТУК. Цялото събитие проведено в София показва какво е било предназначението на това действие. Случилото се в Америка не е в България, но пък имаме протест. Ако искате да покажете за какво протестирате на българите лозунгите ви се предполага, че трябва да са на български и на кирилица. Голяма част от лозунгите на това сборище бяха на английски. Ясно и категорично кой е организатор и на кого се показва това безумно действие. Сещате ли се защо ромски организации участват? Ами защото това е възможния сценарий за България. Обръщам се към всички български граждани: Трябва много добре да го разбирате и българи, и роми. На религиозна основа не е невъзможно, но е малко по-трудно. Не се подавайте на сценарии и можете да опазите страната ни.
Предполагам вече всички вие се сещате какво се случва в момента в Америка след убийството на чернокожия Джордж Флойд. И ако все още си мислите, че това е възникнало спонтанно ще ви кажа, че сте си изгубили времето да четете тази статия. Няма по-организирано нещо от това, което стартира бунтовете там. Сега ще ви шокирам още повече. Дори убийството на Джордж Флойд е организирано. Ако все още имате леки съмнения - вижте това видео:
Ако Гугъл блокира видеото, можете да го изгледате ТУК. Може да изгледате цялата публикация "Обама и убийството на Джордж Флойд" ето ТУК.
За да разберете кой финансира всичко това и къде отиват милионите дарения за бедните чернокожи, вижте видеото по-долу. "Къде отиват даренията за black lives matter или кой подпали Америка"
Обещах ви, че накрая ще ви кажа и добрата новина. Тя е, че белият конник побеждава всички сили на тъмнината.
"След това видях небето отворено, и ето бял кон, и Оня, Който яздеше на него, се наричаше Верен и Истинен, и съди и воюва праведно. Очите Му бяха огнен пламък, на главата Му бяха много корони и носеше написано име, което никой не знаеше, а само Той; и беше облечен в дреха, попръскана с кръв; и името Му беше Божието слово. И небесните войски, облечени в бял и чист висон, следваха подир Него на бели коне. Из устата Му излизаше остър меч, за да порази с него народите; и Той ще ги управлява с желязна тояга и ще стъпче лина на лютия гняв на Бога Всемогъщий. И на дрехата и на бедрото Му имаше написано име: Цар на царете, и Господ на господарите." Откровение 19:11-16
"И видях звяра и земните царе и войските им събрани да воюват против яздещия на коня и против Неговото войнство. И звярът биде уловен, и с него лъжепророка, който бе извършил пред него знаменията, с които измами ония, които бяха приели белега на звяра, и които се покланяха на неговия образ; те двамата бяха хвърлени живи в огненото езеро, което гори с жупел. А останалите бидоха избити с меча на яздещия на коня, с меча, който излизаше от устата Му. И всичките птици се наситиха от месата им." Откровение 19:19-21
Звярът - Библейски епитет за Антихрист.
Земните царе са не само управляващите на държавите, а самият световен елит - "Кабал"
Лъжепророкът е или световно "уважавана" религиозна личност, но също така и медии, телевизия, радио, интернет - източниците, през които гласът на лъжепророка работи безспирно и сее "ПАН-ДЕМОНИИ"
"И ще покажа чудеса на небето горе, И знамения на земята долу, - Кръв и огън, и пара от дим; Слънцето ще се превърне в тъмнина, И луната в кръв, Преди да дойде великият И бележит ден Господен. И всеки, който призове името Господно, ще се спаси." Деания на апостолите, 2 глава, от 19 до 21 стих.
В предната публикация за "Владетеля на света", която ако не сте чели препоръчвам горещо, ви разказах за изумителните месиански характеристики на Доналд Тръмп и на неговия син Барън Тръмп. Публикацията можете да прочетете ТУК.
Запознах ви възможно най-кратко с книгата на Ингерсол Локууд публикувана през 1896 г. "Невероятното пътешествие на барон Тръмп в подземния свят". Там засегнах и поразителната роля на българите и България в тази прорицателска сюжетна линия, тъй като приказната история е писана преди 200 години, описва събития на които ставаме свидетели и неволни участници днес. Зная че публикацията предизвика завиден интерес към никому до сега неизвестен блог. Писаха ми стотици от вас, за да получат липсващия текст. Към момента публикацията е водеща по популярност в блога. Публикувах я на 26.05.20 г. и до сега 07.06.20 г. е прочетена от 3798 души.
В историята за малкия Барон Тръмп и неговия спътник и водач в подземния свят, кученцето от порода джак ръсел териер на име Булгер, ви показах един от входовете към подземния свят през "кладенеца на гигантите" в северен Урал в пределите на днешна република Коми, чийто народ е част от етногенезиса на волжките българи. Разказах ви и защо именно джак ръсел териер е породата на кучето специално създадено, чрез селекция за лов на лисици и преследването им в тунелите на техните подземни жилища. Ловецът и свещеник Джон Ръсел през 1819 г. закупува кученце на име Тръмп, което дава началото на програма по развъждане на джак ръсели. Това куче се явява днес прародител на всички кучета от тази порода. Ако не сте чели публикацията, задължително я прочетете. Възможно е да ви отвори очите.
Та в книгата "Невероятното пътешествие на барон Тръмп в подземния свят" кученцето Булгер придружава малкия барон Тръмп в подземния свят. Показах ви и защо то е създадено да преследва лисици и какво същество ни илюстрира образът на лисицата във фолклора на при-уралските народи, сред които са волжките българи.
Тази публикация е посветена на това, кой всъщност стои зад образа на лисицата и защо е избран именно този древен персонаж останал в митологията и фолклора на редица народи.
Ще започна по необичаен начин, с който искам да ви покажа, че нищо в този огледален свят не е случайно.
Днес вие четете тази публикация, благодарение на интернет, но за да имате възможност да гледате във този виртуален свят, вие ползвате някакъв интернет браузер, който представлява специализиран софтуер за browsing - сърфиране из морето на интернет.
За да разберете още по-ясно какво представлява този тип софтуер-програма, ще трябва да ви запозная с етимологията на понятието browsing, което както вече стана ясно на български се превежда като сърфиране.
Време е да научите истината.
Етимологията на думата browser има изумителна концепция. Думата означава "животно, което преглежда". Става въпрос за следене, проследяване. Съществително име от агент, тайно преследващ, изследващ, преглеждащ, претърсващ, разглеждащ. Агента е упълномощен от властта зад него да извършва дадени задачи в ползва на този или тези зад него. Проверка можете да направите ТУК
Но защо съдържа концепцията на животно? Няма начин да не сте чували за магичната способност на някой шамани да ползват животни, чрез които по непонятен начин да преглеждат и претърсват света през очите било на птица или животно, техен своеобразен тотемен проявител. Такива способности имал и Бог Один, който се явява върховно божество в скандинавската и германската митология. Той ползвал гарвани и вълци за да вижда през техните очи и на места и в далечни земи и пространства без физически да присъства там.
Сега разбирате ли какво се съдържа в концепцията за бараузер?
Ако мога да се изразя така. Браузера е "виртуално животно" (програма), което става вашите очи и крака във виртуалния свят, където физически не можете да присъствате. Той се превръща във ваш виртуален агент. Не по-малко интересен е и факта, че коренът на думата browser еbrows, което на английски е вежди.
Основната функция на веждата е да защитава окото от силна светлина, както и да спира стичането на пот, вода и други течности върху него. Още, веждите са важни за човешката комуникация и изражение на лицето. Чрез тях човек изразява различни емоции, като изненада, страх, гняв и пр.
Иначе казано браузерът подобно на птиците на Бог Один ви дават възможност да гледате там където физически не присъствате и ако нещо убие вашата птица, вие ще спрете да виждате през нейните очи, но самите ще сте предпазени.
Това обаче само привидно изглежда така. Всъщност е много хитра уловка. Шаманите или хората, които имат тази способност да виждат през очите на животно всъщност докато използват очите на животното или тялото му, остават приковани в мястото на реалното им местонахождение. Докато гледат и се "придвижват" надалеч посредством агента животно, те не могат да виждат в мястото където се намират и теоретически остават беззащитни в тази си позиция.
Прилича ли ви това на хора приковани зад компютърния екран, телефона или таблета, които остават слепи за реалния ги заобикалящ свят?
Този сюжет е добре илюстриран във сериала "Game of Thrones" в лицето на триокия гарван "Three-Eyed Raven" - Брандън Старк. Той имаше способността да вижда през очите на гарваните и през очите на вълците. Имаше способността да прави това дори през други хора. Но това го правеше беззащитен във времето на "браузване". Налагаше се около него да има хора, които да го пазят.
И така:
Първият браузър е изобретен в PARC от Лари Теслер, сега дизайнер в Apple Computer. Браузър Smalltalk на Tesler беше устройство с дървовидна структура. Това даде възможност на програмистите да ловуват бързо за елементи в речника на Smalltalk. [Сп. „Инфосвет“, кн. v, не. 4, 24 януари 1983 г.]
Всъщност браузерите наистина са "животното-агент", чрез което гледаме и изследваме виртуалния свят, но това не е без съответната цена. Приковаването не само ви вързва и прави беззащитен, зависим и така нататък, но и нещо друго. За да ползвате определени услуги и възможност за кореспонденция, онлайн банкиране, онлайн пазаруване, вие постоянно ползвате име на потребител и съответна парола. Всичко това всъщност е част от вашия браузер. Дори когато той ви иска разрешение да запомни паролата ви за ваше "улеснение" и вие не дадете вашето съгласие, паролата ви остава вътре. И така, всеки, който може да улови "вашето виртуално животно" сиреч има необходимите умения и знание, може да извлече вашите пароли и потребителски имена с които браузвате. Вие можете с браузера да гледате, но той е и вашата врата от онзи свят към вас. Знаете, че очите са прозорец за душата. Именно това е което става и е уязвимо посредством браузер услугата. Можете да не го разбирате в момента но надявам се да помогна на поне някой от вас да осъзнаят коварния капан. Води се война за овладяване на човешките души. Хилядолетна война.
Ще ви запозная накратко с някой от най-популярните браузер технологии и ще се спра конкретно на една, която е свързана с нишката която следваме.
За никой не е тайна, че най-незащитената операционна система е тази на Бил Гейтс. Не защото е некадърен той и разработчиците му а точно обратното. Защото е гениално зло същество. Макар най-незащитен, Уиндоус (прозорец) на Гейтс е най-разпространен. Това го превръща в нещо като "бог" и му дава достъп до огромно количество животи и техните тайни.
Браузерът, който неговата операционна система ползва се нарича "Internet Explorer", което ще рече интернет изследовател. Същата концепция която ви показах за браузер.
Трите браузера, които ще засегна имат своето зараждане и своята история.
Това са "Internet Explorer", "Mozilla Firefox" и "Google Chrome". Твърде вероятно е да сте ползватели на един от тях.
Аз съм от хората сравнително добре осведомен за тяхната история. Всеки един от тях се идентифицира чрез знакова система наречена ЛОГО, която представлява символ с който тези програми се налагат и овладяват потребителите във виртуалното пространство.
През годините съм забелязал нещо, което винаги се случва, когато компанията или собственика зад браузера се разрасте и започне да борави с милиони и милиарди парични единици. Концепцията за неговото лого се развива и достига до един и същи символен език.
Ще дам бърз пример. Когато "Mozilla Firefox" се появи в пространството тя бързо овладя много от потребителите на "Internet Explorer" и може да се каже, че буквално го смаза. Дойде и нейното време. Появи се "Google Chrome", който за кратко време направи същото с Firefox.
Забравих да спомена, че това са безплатни програми. Когато нещо е "безплатно" това трябва да ви говори, че "совите не са това, което са". Финансови гиганти ви дават безплатни очи, за да "гледате". Резултата е че те се превръщат в господари "филантропи", а вие техни доброволни роби потребители, от които се хранят и живеят. Ето такава е цената на безплатната им услуга.
В следващото изображение ще ви покажа някой от ранните версии на логата на тези браузери и какво представляват те в момента.
- От буква е "Internet Explorer" се "разви" до бука е в която са влетени 3 графични завихряния, които съставляват 666 завъртени около един визуален център.
- От топка "Pokemon Ball" "Google Chrome" се "разви" до влетени 3 графични завихряния, които съставляват 666 завъртени около един визуален център.
- От огнена лисица обгърнала планетата "Mozilla Firefox" се "разви" до влетени 3 графични завихряния на лисичата опашка, които съставляват 666 завъртени около един визуален център.
Може би ще си кажете, това са пълни глупости и всеки може да види вътре в тези лога, каквото си пожелае, но ще сбъркате. Половината от съзнателния си живот се занимавам с изработване на логотипи за изграждане на корпоративна идентичност. Познаването на символния език и предаването му графично в едно лого е основно качество, което трябва да притежава графичния дизайнер. Другата половина от живота си се занимавам с интензивно изучаване на този символен език. Но да оставим на страна част от моята квалификация. Този скрит символен език има за цел да предаде послание към невидимото и то двупосочно.
Представете си, че браузера представлява втори чифт очи, които вие слагате за да можете да виждате вътре във виртуалния свят. Сега си представете, че окуляра на тези да ги наречем очила се фокусира в желан за архитекта му режим. Този втори чифт очи е под формата на 666 . Получава се интересна картинка нали?
"Знаци и символи управляват света, а не думи, нито закони"
Са думи на Конфуций. И който осъзнае смисъла им, ще започне да разбира кое и как се управлява в този свят. Какъв е неговия механизъм. Как се манипулират реалностите.
След като ви преведох през работилницата на интернет браузерите, дойде време и по обстойно да ви запозная с "огнената лисица"
Нейния отпечатък ще видите на много места и "Firefox" е само малка част от това, което е.
Fire fox, Fox TV, Fox Entertainment Group, 21st Century Fox’s films.
Кученцето Булгер, както вече разбрахте, е селектирана порода за преследване на лисици в техните подземни жилища. Това ни отвежда към митологията на местните народи и волжките българи. В летописите и легендите на волжките българи господарят на сушата и смъртта, господарят на телата на умрелите хора (тоест на онези от подземния свят) се нарича Шурале. Един от най-любимите му образи, в които обичал да се преобразява, е на лисица. Шурале е алп (висш дух) считан като зъл дух, демон, божество от най-висок ранг. Той постоянно се опитвал да свали от върховенство най-висшия между алповете - Мар. А това пък е името на господаря на всички божествени духове във волжко-българската летопис. Той е известен освен под името Мар и като Абалан (Аполон. Важно е да се отбележи, че в библейски контекст, това е архангел Михаил. Остава да се сетите с кого обикновено воюва Михаил). Шурале успял да подчини хората, да ги поквари и да ги превърне в свое оръжие срещу Абалан, чрез тях той вярвал, че ще успее да детронира главния между алповете.
Злият господар на смъртта и мъртвите бил известен и като Шурале-лисицата. Освен това, че искал да детронира Мар-Абалан, той мразел изключително много и още един велик дух - алп, който бил син на Мар, а именно Субан (Субаш, Сабас). Алпът Сабас е този, който дава начало на българския народ според волжко-българската летопис. Това начало започва на Балканите в земите на днешна България. (Повече за това ТУК).
Ще си кажете, какво общо има това с "Mozilla Firefox" или пък с нашата България? Преди да ви покажа какво, нека разкажа повече за тамошната представа.
Названието на този персонаж при азиатските тюрко-езични народи е "Şürele" Шуреле.
Шурале (Bashk. Shүrәle, Tat. Shүrәle, şüräle, известен също сред татарите като urman iyase, urman iyäse)
Iyäse при славяноезичните народи се видоизменя в Лисан. В скандинавската митология това е Локи.
В нашия език думите, които съдържат този корен са ЛИцемерен, ЛЪжлив, ЛУкав (ЛОКИ), това са типологичните характеристики на ЛИсицата във фолклорната ни памет. Също така етимологична аналогия с Шурале има в думата Шарлатанин.
Ето още една извадка от волжко-българската летопис "Шурале (син на Там и Улят) - духът на сушата и смъртта ... Шурале по-късно е наречен Шейтан (Дявол)" Проверка можете да направите ТУК
Шейтан или Сейтан - Сатана на английски Satan.
Шурале се счита за божество ТРИКСТЕР (измамник). От тази негова характеристика произлизат пониятрията ТРИКове, номера вид илюзия или измама. Проверка можете да направите ТУК
В народните вярвания за животните в митичния светоглед на българина, лисицата, която също е главен герой в много приказки, е символ на хитрост и измамничество. Затова и хората казват „хитър като лисица”, т. е. лукав човек, на когото не бива да се доверяваш. Вездесъщата Кума Лиса мами наред всички животни, преструва се на умряла, краде, надвива с хитрост дори човека.
Персонажът Шурале е много популярен в Япония и е познат като Китцуне. Любителите на японския фолклор и аниме, много добре знаят за Китцуне. Този образ е ярко представен в добилото световна известност аниме "Наруто". Познайте как още бива наричан Китцуне?
Да, нарича се Шурио и се описва като лисица. Можете да направите проверка в Encyclopedia of Beasts and Monsters in Myth, Legend and Folklore ето ТУК
"В японския фолклор KITSUNE (лисичи дух) са разделени на три класа: Shuryo, YORIKATA и YAKO. Shuryo са най-високо от трите ранга; те са началници по рода си, управляващи дейностите на YORIKATA и YAKO, които са под тях; те нямат власт над KITSUNE, които не са в рамките на тяхната командна верига. Shuryo са многобройни и когато човек се опита да поеме командването над лисица от клана на друг, Shuryo става много ядосан и никога не забравя кой е онзи, който се е опитал да подкопае властта му."
За Шурио Китсуне ще продължа да ви разказвам малко по-надолу защото това дава детайлно описание на Огнената лисица и какво представлява тя.
Сега ще обясня какво всъщност означава Шурале.
Етимологията на думата задължително трябва да се гледа в езиците в които тя се среща и то с идентичен контекст. За съжаление нито руските нито тюркските етимолози са единодушни. Ще дам няколко мнения по въпроса.
1. В реферат на тема "Татарска митология. Шурале", която можете да прегледате ТУК "Удмуртите наричат орела и совата с думата "шурали" или "урали". А Марийците, наричат совата "шур-лохо", което означава „полу-джудже“. Зъл горски дух, имащ само половин душа, можещ да обсебва хора. На стария чувашки език се е образувала думата „сурал“ - човекът, в който се е движила „сура“ (половинката на дявола). В северните диалекти на чувашкия език и в марийския звук "с" понякога се превръща в "ш" - това обяснява появата на "шурел"."
2. Академия Наук Республики Татарстан ИНСТИТУТ ЯЗЫКА, ЛИТЕРАТУРЫ И ИСКУССТВА им. Г. ИБРАГИМОВА НАЦИОНАЛЬНЫЕ ЛИТЕРАТУРЫ НА СОВРЕМЕННОМ ЭТАПЕ: НАУЧНЫЕ КОНЦЕПЦИИ И ГИПОТЕЗЫ / Можете да свалите от ТУК "Ако се обърнем към етимологията на думата Shurale, тогава тук можете да намерите различни варианти за нейното тълкуване. Например Л. Замалетдинов пише, че в древния тюркски език думата „шәр“ означаваше „зловещ“, „вреден“. „Шур-Ъл-ле“, тоест „Иваз кула“ (буквално: със зли ръце). Етимологията на Г. Гилманов от думите на родствения чувашки народ от Арсури (с компонента „сюр“ („сур“, „шүр“)) предлага също да се търси значението в древния тюркски език."
3.Законы вещего русского слова – праязыка цивилизации Земли Рыжков Л.Н. Можете да проверите ТУК
"Само на руски името "ЯР" остава като мост към индо-иранските "СВАР", "ВАР", "СУР", "ШУР", "ГУР", "ХУР", "ZHUR", "СУРИЯ" - цялата гама имената, изразяващи най-свещеното, най-тайно име на Слънцето - „BALL“, за съжаление, е загубило голяма част от чара си поради честата си употреба в геометрията. По-добре би било геометрията да остави заимстваното латинско „sphaera“ - сфера (топка), притежаваща толкова сложен правопис поради загуба на съскане на латиница, но всъщност да изрази същата дума „BALL“ (четете от ипостаси: жар {жар-птица, журавель, шурале}, чар, пар, вар, зар). Фактът, че в предгръцка Гърция и в цялото Средиземноморие, думата „ШАР“ съответстваше на слънчевата религия и тя се разпространяваше заедно със писменост на срички."
И така какво е Сура?
Причината да се среща както в тюркските така и в индоевропейските езици корена СУР или ШУР и с позитивно и с негативно значение не бива да донася объркване. Всъщност има много лесно обяснение.
Във волжко българската летопис има добри алпи и зли алпи. Шурале е зъл алп. Въпреки категоризирането им и двата типа са алпи.
Във Библията има ангели на светлината и паднали ангели. Въпреки категоризирането им и двата типа са ангели.
Абсолютно същото е със Сурите. Сурите са божества между които има добри и зли.
Алпи, ангели, сури, божества са различни названия за едни и същи същества.
Могат ли тогава със термина "СУР" за слънце и огън да бъдат назовавани и зли и добри?
Отговора е категорично ДА!
Нека поясня. Огънят може да дарява живот, топлина, светлина, радост но той може да носи смърт, унищожение, ужас и страдание.
Предполагам ви е добре известно, че Сатана носи и името Луцифер.
"Луцифер е дума от латински произход, Lucifer, която буквално означава „носител на светлина“, „свет(л)оносец“ и от своя страна е превод от гръцката дума Εωσφόρος или Φώσφορος със същото значение. Фосфорос и Еосфорос (Омир, Хезиод) на латински буквалния превод е „Луцифер“"
Бог Сура е обстойно описан във народните ни песни, Във "Веда словена".
Още Херодот пишейки за пантеона на скитите казва, че едно от божествата, които те почитат се нарича Гето-Сур. Herodotus IV 59. Той пояснява, че с това име те наричат Аполон. При траките същото име е известно като Суро-гет.
Гойтоси́р - Гетосур (Ойтосир) (гръц. Γοιτόσυρος, Οιτόσυρος)
Името буквално означава - Славното слънце, Бог слънце.
Сур(а) е древна арийска дума за слънце, светлина, сияние, бясък. В българския думата СУР, СУРА се ползват именно в този контекст и в този смисъл те са напълно приложими за слънце и луна, за злато и сребро. Според Г. Раковски само преди едно столетие българите все още ясно знаели кой е бог Сура. Веда словена също говори за български бог Сурица.
Добре известния обичай СУР-ВА съдържа името именно на славното слънце, което носи животворна сила и плодородие на земята.
Шура-ле или Сура-ле може да се разбира като "лъже слънце", подобен контекст се съдържа и в лъже-месия. Спомняте си, че във волжко-българската летопис се разказва, че Шурале-лисицата правил всичко възможно да детронира Мар-Абалан (Аполон, Слънцето), който бил върховния алп поставен от твореца над алпове и хора.
Знаете ли как се възприема огънят в българската фолклорна традиция? Като свалено "паднало" слънце - звезда.
В българските преводи на Библията името Луцифер, с което пророк Исаия се обръща към падналия ангел, завидял на Бог, е преведено като звезда: „Как си паднал ти от небето, звездице, сине на зората! Разби се о земята ти, който тъпчеше народите.“ (Исаия 14:12)
Сега дойде момента да ви кажа и най-буквалния превод на името Шура-ле.
Означава ОГНЕНА ЛИСИЦА
Ще кажете, а как това тюрко-езично име касае нашия език? Всъщност драги читатели, то съществува абсолютно буквално в нашата традиция и език.
“Боже ле Сурва ле,/ Сурва ле и Сурица” (Веркович, 1881:124)
Някой изследователи на българския фолклор трудно разграничават, кога тези определения са натоварени с негативен и кога с позитивен смисъл, поради което считат, че когато се усеща тази негативна нотка става въпрос за различни състояния на едно и също божество.
“Сурва Сива на земета”, “Сива Бога Сурва Бога”, “Сива, Сурва усивил са” (Веркович,1881:119,120,127,128).
В зависимост от степента на божествения гняв, Сива е споменаван като Сивчу или Лютан Сивчу: “Сива са Бога налютил,/Та ни си е Сива Бога,/Лу си е лютан Сивчу”; “Сувчу ле, Сива Бога”; “Сива ле, Сива Боже,/ Ни е Сива веке Сивчу” (Веркович, 1881:79,113,114).
Книгата "СУР/СУРВА - ЗАБРАВЕНОТО БОЖЕСТВО" на Гатя Симеонова можете да изтеглите от ТУК
В българския език, частицата ле, льо е звателна форма и в някой региони се ползва като , ре, бе и т.н. Примера "Боже ле Сурва ле" е подобен на "Майце ле" или "Горо льо"
Интересен е и момента с името на Сурица. Можем да го фрагментираме като Сури-ца
Съпоставките, които правя не бива да ви оставят с впечатлението, че внушавам твърдение, че това име трябва да се разбира в негативен контекст. Поясних вече по горе, че тази категоризация могат да притежават и добри и зли същества.
Примерът със Сури-ца го давам защото името е конструирано по същия начин като Лиси-ца. Тази частица представя името в женски род но това не винаги означава, че и съществото зад названието е задължително в мъжки или женски род. Например лисицата може да бъде мъжка или женска.
Сурва, Сива, Вишну са имена на божества които срещаме и в индуизма. Сур(а) е древна арийска дума за слънце, светлина, сияние, блясък. Също така обаче има и зли същества или демоните в индуизма, които се наричат асури / ашури.
Добавката А към сурите в индуизма служи за описателност на отрицателна същност. Иначе казано ако думата Сура = Слънце = Огън = Бог, то комбинацията А-Сура служи да посочи противоположност. Не-Бог, Не-слънце, Не-огън и за да стане още по ясно, това е негативно слънце, негативен огън, негативен бог. Също така лъже-слънце, лъже-огън, лъже-бог
Такава негативна представка обаче не винаги се ползва и не във всички езици. Проверка ТУК
И така, дойде време да ви занимая по обстойно с японското Китцуне, като за финал ще завърша с браузера "Firefox", огнена лисица.
Китцуне или Шурио са свръхестествени същества в образа на лисици. Между тях има йерархия и те също биват добри и зли, небесни и демонични. Един от критериите по които се познава техния ранг е цвета на кожата и броя на опашките им. Броя на опашките им могат да достигнат от една до девет.
Китцуне е шейпшифтър и обикновено, когато достигне 100 - годишна възраст, научава способността да приема човешка форма. Което означава, че в младата си възраст те могат да бъдат само в образа на лисица в продължение на сто години, преди да получат способността или правото да се преобразяват на хора. Китцуне може да дублира други човешки същества, с други думи оформяне на външния вид на различни хора. Тоест може да се преобразява в двойник на някого, когото познавате. Така, те умело могат да се интегрират там където желаят за своите цели.
Китцуне може да бъде или мъж или жена. Съвместими са с хората, тоест могат да имат хибридно поколение с хората.
Смята се, че Китцуне притежават превъзходен интелект, дълъг живот и магически сили. Те са вид духовно образувание и думата kitsune често се превежда като дух на лисица. Това обаче не означава, че китцуните са призраци, нито че са коренно различни от обикновените лисици. Тъй като думата за дух се използва за отразяване на състояние на познание или просветление, всички дълголетни лисици придобиват свръхестествени способности. Тоест те са физически същества.
Както и по рано споменах има две общи класификации за Китцуне. Добри и зли, небесни и демонични.
Китцуне зенко: буквално - добри лисици са доброжелателни, небесни лисици, свързани с бога Инари; те понякога се наричат просто инари лисици. (Инари е бога на плодородието, ориза и лисиците)
Сред няколкото хиляди шинтоистки храма в Япония „Фушими Инари” е най-посещаваният, защото е посветен на Инари – бога на плодородието, ориза и лисиците. Построен през 794 г., една от особеностите му са многобройните статуи на лисици, тъй като се вярва, че те са пратеници на Инари. Повече за храма ТУК
Китцуне яко: буквално полеви лисици, земни, поднебесни. Наричат ги още НО-Гитцун. Те са злонамерени и като цяло зли. Те имат страх от кучета. Когато са в човешка форма и около тях има кучета, това може да развали тяхната трансформация и те да се върнат, към лисичата си форма.
Детайли за Китцуне - Шурио можете да прочетете ТУК
Най-детайно сюжетът за Китцуне е развит в японското аниме, което се превърна в огромна индустрия.
„Наруто“- (ナルト, ромаджи – NARUTO) е японска манга, написана и нарисувана от Масаши Кишимото. Сюжетът разказва историята на млад нинджа, който постоянно търси признание и се стреми да стане Хокаге – нинджата в селото, смятан за лидер и най-силен от всички. Сериите са базирани на уан-шот комикс, написан от Кишимото, публикуван през 1997 в брой на Акамару Джъмп (Akamaru Jump).
Мангата е публикувана за пръв път от Шуейша през 1999 в 43-тото издание на японското списание Шонен Джъмп.
Искам да обърнете внимание на годината 1999 г. Това е годината на премиерата на филма "Матрицата", на филма "Последните дни". Това е годината в която настоящия президент на щатите Доналд Тръмп се развежда с втората си жена американка. Защо го споменавам и защо е толкова важно ако желаете да разберете ще трябва да прочетете публикацията ми "Владетелят на света"
Без да задълбавам в сюжета на това аниме, ще ви доведа в същината. Наруто Узумаки е младо момче, в което е запечатана Курама (Деветоопашатата Лисица Демон). Дванайсет години преди началото на историята, Лисицата атакувала Коноха- селото скрито в листата, убивайки много хора. За да спаси Коноха от сигурна гибел, водачът на селището и нинджите в него – Четвъртият Хокаге – се жертва, за да запечата демона в Наруто, още в деня на раждането му. Жителите на Коноха, обаче, се отнасяли с Наруто така, все едно самият той е демона и го избягвали през по-голямата част от детството му. Третият Хокаге, който заменил Четвъртия след смъртта му, издал закон никой да не споменава атаката на Лисицата над Коноха. Това включвало Наруто, който не знаел за демона вътре в него. Години по-късно, Наруто е подмамен от нинджата предател Мизуки да открадне свитък със забранени техники, но е спрян от учителя си – Ирука Умино. Мизуки нарушава забраната да се разкрие истината за запечатването на демонът и така Наруто научава, че той е затворът за Деветоопашатата Лисица.
Сега искам да ви върна към браузер технологията. Сещате се, че това са своего рода нашите очи за да претърсваме и гледаме във виртуалния свят.
В анимето "Наруто" съществува клан от нинджи на име Учиха. Характерното за тях е че притежават една способност на очите наречена Шаринган.
Шаринган в аниме и манга сериите е очна техника (доуджутсу), която обикновено се проявява в членовете на клана Учиха. Шаринганът не се появява веднага след раждането на човек. Вместо това, той обикновено се появява, когато човек е в смъртна опасност и силата на Шарингана може да го спаси. След тази първа поява на Шарингана, потребителят му може да го използва, когато пожелае. За силата на Шарингана се съди по броя на ирисите в окото, като максимума е три ириса. Героите, които притежават Шаринган са Сасуке Учиха, Итачи Учиха, Какаши Хатаке, Тоби и Данзо, който по-късно става шестият хокаге.
Първата и най-добре известна способност на Шарингана е да запаметява всяка техника, на която стане свидетел. Може да запамети всяка стандартна форма на джутсу с невероятна точност, като позволява на потребителя си да използва след това тази техника. За да възпроизведе копираната техника обаче човек трябва да има необходимите умения и качества, за да я изпълни.
Втората способност на Шарингана е да дарява потребителя с невероятна яснота на възприятията, позволяваща му с лекота да проследява бързодвижещи се обекти и дори да предвижда движенията им. Способността да проследяваш и предвиждаш движения до голяма степен зависи от умението на отделния човек, като неспособният потребител много по-трудно проследява бързодвижещи се обекти. Напълно развит Шаринган може да вижда движенията дори и на най-бързия противник, но това не значи, че потребителят е способен да им противодейства. Това възприятие също позволява на човек да вижда през генджутсу и да следи движението и прилива на чакра, но не със същата яснота, както Бякогана.
Третата способност на Шарингана е уникална форма на хипноза, включваща внушаване на действия и мисли у противника. Обединено с другите две способности на Шарингана, това умение позволява на потребителя отлично да изимитира всяко движение на противника, дори преди него. По този начин се създава измамата, че потребителят може да вижда в бъдещето. Шаринганът може да прави и други видове хипноза, като създаване на илюзии за объркване на съперника.
Сега искам за минута да се замислите не правили същото това нещо и възможността ви посредством интернет да гледате във виртуалното пространство, чрез програми за браузване?
За онези, които са запознати с това аниме, несъмнено ще ви направи впечатление, че в различните класове шаринган често е графично разигран 666
Но да се върнем на Наруто, който е и потребителя на огнената лисица.
Освен анимация "Наруто" излиза и като комикс продукция. Едва ли ще ви изненада но брой 666 от комикса се казва "Number of the Beast" или номерът на звяра. Това можете да проверите ТУК. Номерът на звяра е библейска фразеология касаеща Антихрист.
"Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест." Откровение на Йоан 13 глава 18 стих
Най-характерното за Наруто е, че той се ражда като едно дете, растящо в отхвърляне, тъй като възрастните знаят скритата тайна за него. Наруто е глуповато русо момче, със сини очи (Странно за японски персонаж), което мечта да стане хокаге (главатар) на своето село. Всички му се присмиват и го смятат за пълен идиот. Във своето развитие, той постепенно започва да обръща представите и възприятията за него. Превръща се в защитник на своето село "скрито в листата" и в крайна сметка става 7 - то хокаге на селото си.
Ето видео когато Наруто става 7-то хокаге
Той не само става хокаге на своето село но обединява хокагетата на всички останали села в битка срещу общия враг, който иска да подчини цялата земя, като използва техниката на ОКОТО шаринган, като го проектира върху луната за да постави цялата земя под контрол.
Този обща враг се нарича Мадара
Техниката на Мадара превръща луната в "кървава луна"
"И ще покажа чудеса на небето горе, И знамения на земята долу, - Кръв и огън, и пара от дим; Слънцето ще се превърне в тъмнина, И луната в кръв, Преди да дойде великият И бележит ден Господен. И всеки, който призове името Господно, ще се спаси". Деяния на апостолите 2 глава от 19 до 21 стихове.
Изумителното е, че тази японска анимация почива върху тяхната фолклорна и религиозна митологична система, а ако имате необходимите познания и прорицателност, ще видите, че макар през японския светоглед е отразен библейския апокалиптичен сюжет за последните дни. Антихрист и месията Исус. В лицето на момчето Наруто са развити напълно месианските характеристики. Той в крайна сметка спасява приказния свят създаден от Масаши Кишимото.
Този аниме персонаж напълно се припокрива със личността на Тръмп и за да можете да разберете това, наистина ще трябва да прочетете "Владетелят на света"
Браузерът"FireFox"
Не са едно и две местата където можете да откриете публикации, които да ви разкажат, как дизайнерите и разработчиците на Fire bird променят концепцията си и кръщават браузера Fire Fox. Сиреч от огнена птица (феникс, жар птица) символът става на огнена лисица. Стотици рекламни публикации ще ви занимават, че символа на огнената лисица, всъщност не е лисица а червена панда, която е застрашен вид. Това всъщност идвало от английското име на червената панда Fire Fox. Странно защо на логото не е изобразена червена панда а лисица тогава?
При все в прорицателски аспект, червената панда да има отношение към ПАНДЕмията или да го наречем Пан-демония, План-демония, символът на FIRE FOX в крайна сметка е огнена лисица, която обгръща земното кълбо.
Каква е истината и на какво почива идеята за логото ще видите ТУК
А ето и какво се казва там:
"Оригиналното лого на Firefox е проектирано от Джон Хикс през 2004 г., въз основа на концепция от Даниел Бурка и скица на Стивън Дерош (обсъдена тук). Концепцията на Даниел Бурка е частично вдъхновена от произведение на изкуството, открито в библията му от детството (на снимката по-долу), преди да премине въпреки многото си повторения:"
Това е илюстрация от книгата в Библията, Съдии 15 глава от 1 до 5 стих.
"И след известно време, когато се жънеше пшеницата, Самсон посети жена си с едно яре и рече: Ще вляза при жена си в спалнята. Но баща й не го остави да влезе.
И баща й каза: Наистина аз си рекох, че ти съвсем си я намразил; затова я дадох на другаря ти. По-малката й сестра не е ли по-хубава от нея? Вземи нея, моля, вместо другата.
А Самсон им каза: Този път ще бъда невинен спрямо филистимците като им сторя и аз зло.
И тъй, Самсон отиде та хвана триста лисици, и, като взе главни, обърна опашка към опашка, и тури по една главня в средата между двете опашки. И като запали главните, пусна лисиците по сеитбите на филистимците и изгори копните и непожънатите класове, тоже и маслините."
Тук в Библията се разказва за един от съдиите на израилтяните на име Самсон. (преди да почнат да имат царе, те се управляваха от върховен съдия). Той беше надарен със свръхестествена сила и водеше открит конфликт с филистимците. Въпреки този конфликт, един ден Самсон пожела да се ожени именно за жена от филистимците. В тези времена филистимцете владееха територията на Израел.
Ще отнеме много време да ви открия всичко в тази история и може би това ще сторя в отделна публикация, но искам да ви посоча че Самсон беше един вид "The chosen one", Божият избраник. Подобно на момчето Наруто, подобно на малкия барон Тръмп и Самсон, биваше обхванат от огъня на Божия дух и това унищожаваше враговете на израилтяните.
"А те (израилтяните го предават) приказваха с него и рекоха: Не, само ще те вържем и ще те предадем в ръката им; но да те убием, това никак няма да направим. И тъй, вързаха го с две нови въжета и го изведоха от скалата. Когато дойде в Лехий, филистимците го посрещнаха с възклицание. А Господният Дух дойде със сила на него; и въжетата, които бяха на мишците му, станаха като лен прегорен с огън, и връзките му като че ли се разтопиха от ръцете му. И като намери оселова челюст още прясна, простря ръката си та я взе и уби с нея хиляда мъже. Тогава рече Самсон: - С оселова челюст купове, купове, С оселова челюст убих хиляда мъже. И като престана да говори, хвърли челюстта от ръката си, от което се нарече онова място Рамат-лехий" Съдии 15:13-17
Не съм се заблуждавал и грам, че Firefox браузера е именно ОГНЕНА ЛИСИЦА.
В този библейски разказ Божият избраник, спасител на израилтяните от филистимците, унищожи тяхната реколта, хляба, храната им чрез огнени лисици. Настана невиждан глад между тях.
Това е и случващо се в Откровение на Йоана с така наречените конници на апокалипсиса
"И когато отвори третия печат, чух третото живо същество да казва: Дойди [и виж]! И видях, и ето черен кон, и яздещият на него имаше везни в ръката си. И чух нещо като глас от сред четирите живи същества, който казваше: Един хиникс пшеница за динар, и три хиникса ечемик за динар; а дървеното масло и виното не повреждай."
Невиждан световен глад и суша ще доведе третия конник. Шурале е именно бога на смъртта, глада и сушата.
Когато излезе логото на Firefox през 2018 г., много графични дизайнери започнаха да се шегуват и да осмиват резултата, като сравняваха логото с нещо на което им приличало.
Ето какво сравнение правеха без да съзнават, че в подигравките им е възможно да има голям резон. Тази публикация където огнената лисица е сравнена с Тръмп, можете да видите ТУК
Кон Кенеди дори прави тази подигравателна взаимовръзка още през 2017 г. ето ТУК
Американската Fox entertainment в лицето на Холивуд, и Fox News се явяват едни от най-гневните противници на Доналд Тръмп.
Ще излезе ли Тръмп небесна огнена лисица ? Или ще се окаже главната зла лисица, която овладява света, предстои да разберем. Бъдете бдителни и много, много внимателни в кого полагате вярата си и надеждите си.
Следващите две видеа показват думите на Доналд Тръмп, който поглежда към небето (респективно подсказка за избраникът на Бог) и Вече не толкова странния феномен на рептилски прояви сред състава на FOX TV