Корона вируса се разпространява, когато кон погълне с
пашата фекалии оставени от заразен кон. Вирусът може да се предаде и при орален
контакт със инфектирани повърхности или предмети, където е имало фекалии от
заразен кон. Най-често предаването на вируса може да стане в конюшни, боксове,
вили, фъшкарници, термометри, чрез ръце и дрехи.
Ако не сте я
чели - непременно я прочетете! Тя ще разшири погледа ви върху това, което се
случва в света в момента. След като ви запознах с някои от образите в символния
език, използван от "The
Economist", мнозина от вас ме помолиха да разгледам и някои други от
символите, представени на корицата от 2019 г.
Изпълнявам
обещанието си към вас. В тази публикация ще ви запозная със смисъла на образа на
Пинокио, присъстващ на корицата.
За да
разберете смисъла на този символ, трябва да ви запозная с част от историята му.
Тя
започва, разбира се, със създателя на този персонаж Карло Лоренцини, известен още
като Карло Колоди между 1881 и 1883 г. в Италия. Лоренцини започва
писателската си кариера във вестници ( Il Lampione и Il Fanfulla ), където
често използва сатира, за да изрази своите политически възгледи. През 1875 г.
той навлиза в света на детската литература и използва този начин, за да предаде
своите политически убеждения. В поредицата Giannettino например често споменава
обединението на Италия. „Лоренцини е бил очарован от идеята да използва мил,
неприличен характер като средство за изразяване на собствените си убеждения
чрез алегория. През 1880 г.
той започва да
пише „Storia di un burattino“ („Историята на марионетка“), наричана още "Le
Avventure di Pinocchio", която излиза ежеседмично в "Il Giornale dei Bambini" (първият италиански вестник за деца). “ „Le Avventure di Pinocchio“ е приказка,
описваща приключенията на упорита марионетка, която се стреми да стане истинско
момче. Тя е публикувана през 1883 година.
Работата на
Лоренцини не е била единствено политическа. Неговите писания, особено „ Le
Avventure di Pinocchio, се занимават с метафизични похвати, които често се
пренебрегват от съвременните читатели. Един важен факт, необходим за пълното
разбиране в дълбочина на работата на Лоренцини, е, че той е бил активен масон.
В есе,
наречено „Pinocchio, mio Fratello“ (Пинокио, брат ми) италианският масон
Джовани Малеволти описва масонския произход на Лоренцини:
„Посвещението на Карло Колоди в
масонството, дори ако не може да бъде намерено в официалните записи, е
общопризнато и често се споменава. Алдо Мола, който не е масон, но е официален
историк на масонството, е категоричен, че писателят е част от масонското
семейство. Събития в живота на Колоди изглежда допълнително потвърждават тази
теза: Например издаването през 1848 г. на творбата наречена „Il Lampione“
(Маякът), която, както заяви Лоренцини, „осветяваше всички, които се клатушкаха
в тъмнина“. Той също се смята и за „страстен ученик на Мацини“ (виден
италиански масон и революционер). “
Колоди е
вписван в редица бюлетини на масонските ложи. Един от примерите може да
проверите ТУК.
Бюлетин наложата „Liberal
arts lodge No. 677 F&AM“ от ноември 2015г.
Ето още
какво казва масонът Джовани Малеволти в творбата си „Pinocchio, mio Fratello“:
„Има два начина да четете „Приключенията
на Пинокио “. Първият е това, което бих нарекъл „профанизиран“, където
читателят, най-вероятно дете, научава за злополуките на дървената кукла.
Вторият е четене от масонска гледна точка, където тежката символика ще си каже
думата, без да замества простото и линейно разказване на събитията ”.
Пинокио,
следвайки дългата традиция на мистичните текстове: проста разказвателна
история, на която може да се насладят масите със скрито значение, запазено за
тези, които са наясно.
Източник на
тази информация може да проверите ТУК.
И така, след
тази кратка, но изчерпателна историческа справка, да преминем към смисъла на
образа в корицата на "The Economist".
Видео на "The Economist" за смисъла на Пинокио.
Повече от
всякога ние живеем в ерата на марионетките, където кукловодите в сянка царуват,
колят и бесят.
Ще спомена
само някои от сюжетите, в които се вписва символът на Пинокио.
За да
разберете по-добре какво се има предвид, ще дам определение за смисъла на
марионетката.
„Марионетката (или куклата на конци) е
една от разновидностите кукли за куклен театър, задвижвана с конци. Често
марионетка се използва в преносно значение: човек, правителство или държава,
които действат изцяло по чужда воля.“
Марионетната
реалност е всъщност измама, лъжа, която се представя за действителна.
"Икономист" ни
казва, че човечеството от 2020 г. нататък ще бъде въвлечено в невиждана ИЗМАМА.
Това, че политиката, правителствата и медиите са марионетки (или сиреч лъжат) не
е толкова трудно за осъзнаване, но когато науката в лицето на медицината е
марионетна (сиреч измамна) човечеството бива подложено на откровен геноцид под
маската на „спасението“.
Ето как попаднахме в измамата „ПАНДЕМИЯ“. Да, тя е най-вече политически акт, който обаче се подържа и помпа на всички нива.
Днес лъжецът вика дръжте лъжеца. Имаме борба с фалшивите новини и зад тази борба застават
водещите измамници. Истината бива блокирана, баннвана, сваляна, арестувана,
затваряна.
До болка ви
е познат факта, че учени, които са откривали лек за рак, са репресирани, а на
откритията им не е давана възможност за патент. До болка знаете и защо. Знаят го
и редица лекари. Ако хората са здрави и не умират, фармацевтичните гиганти са
обречени и парите по здравните пътеки спират.
В следващите
редове ще пиша като човек на вярата и обръщението ми не е само към християни
какъвто съм аз, но и към всички останали, които познават ирационалното, които
са срещали свръхестественото, които са се докосвали до необяснимото.
Пинокио е
символ на лъжата и измамата. На нещо изкуствено и лишено от живот, което обаче опитват да съживят.
В
евангелието на Йоан е вписано следното:
„Вие сте от баща дявола, и желаете да
вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец, и не устоя в
истината; защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори,
защото е лъжец, и на лъжата баща.“
Йоан глава 8,
стих 44
Знаете ли,
че за една подобна марионетна система наречена AI – Искуствен интелект (Artificial
Intelligence) в свещеното писание е писано много. За този „Пинокио“ се казва,
че ще му бъде дадено дишане (ще оживее) и той ще направи всички да се поклонят
на „звяра“ (Антихрист), а тези, които не се поклонят, ще избива.
„И видях друг звяр, който възлизаше
от земята; и имаше два рога прилични на агнешки; а говореше като змей. Той
упражняваше всичката власт на първия звяр в неговото присъствие, и принуди
земята и живеещите на нея да се поклонят на първия звяр, чиято смъртоносна рана
бе оздравяла. И вършеше големи знамения, до там щото да направи и огън да
излиза от небето на земята пред човеците. И МАМЕШЕ живеещите на земята чрез знаменията, които му беше позволено
да извърши пред звяра, като казваше на живеещите на земята да направят образ на
звяра, който беше ранен от сабята и оздравя. И позволи му се да даде дишане на зверовия образ, така щото
зверовия образ да продума; също и да направи да бъдат избити ония, които не се
покланят на зверовия образ. И принуждаваше всички, малки и големи, богати и
сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им;
за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег
името на звяра, или числото на неговото име. Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека
сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин
шестдесет и шест.“
Откровение
на Йоан 13 глава, от 11 до 18 стихове
Днес доктори
и медицински работници цитират водещи научни издания. Цитират марионетната
организация СЗО. Бият се с научни степени, за да доказват съществуването на „пандемия“.
Слава Богу,
че между лекарите също има вярващи! А има и такива, които не се примиряват с измамата.
Пределно
наясно съм, че мнозина ще се изсмеят на прочетеното тук. Не говоря от позицията на учен. Говоря от позицията на човек, който се е срещал многократно със
свръхестественото.
Останах
сирак на 14 годишна възраст. Ракът отне живота на цялото ми семейство. Може би
ще кажете: "Като си толкова вярващ, защо твоя Бог не спаси семейството ти?" Ще ви
отговоря. С духовната реалност се срещнах на 16 години. Далеч нямам отговор
на всички въпроси ЗАЩО? Никой не ми я представи, никой не ми разказа за нея.
Стана, защото стана. Ще ви кажа накратко на какво ставах свидетел и пряк
участник през годините, на което науката и медицината или поне тези, които
познаваме, не може да даде отговор.
Случаи, на които съм пряк проводник за
чудото в живота им.
1.Жена от Добрич в последен стадий на рак. Изявих желание да се
срещана и да опитам да помогна с вяра и молитва. Посетих я в болницата. Тя ми
каза, че не вярва, но няма да откаже молитва. Малко преди да си тръгна говорих с
нея и близките и да поискат отново да й пуснат пълни изследвания. Направиха го.
Лекарите бяха шокирани от това, което се случваше. Направиха специално лекарско
събиране ,за да наблюдават как последен стадий на рак изчезва пред очите им.
Жената получи своето чудо.
2.Жена от Свищов, с чието семейство и до ден днешен поддържам контакт. При срещата
ни тя имаше тумор в главата. Също получи своето невероятно чудо, което беше
потвърдено и от лекарите. Ракът изчезна по свръхестествен начин.
3.Жена от Белене, чийто изсъхнал крак се изпълни и регенерира пред очите ми,
моите и на десетки други свидетели.
4.Сляпо момиче от Белене, чийто очи бяха буквално бели когато я срещнах и се възстановиха
отново пред очите ми. Реакцията й как започва да вижда никога няма да забравя.
5.Възрастна жена от село около Свищовско, чието име не помня, която
носеше специални обувки заради увреждане в краката си. Тя получила чудото си на
път за вкъщи след като се молих за нейното възстановяване. Докато стигне у дома
си обувките, които ползвала, вече не й вършели работа. Откри ме след време.
Носеше торби със зеленчуци и зимнина, за да изрази благодарността си. Приех
подаръка, но и казах, че заслугата е Божия. В случая съм бил само проводник на
точното време и правилното място.
Случаите са огромно количество от различни населени места.
Някои и до ден днешен продължават да ми се обаждат или да пращат дарове в знак
на признателност.
Случаи, на които лично съм бил свидетел и познавам хората, с
които са се случили.
1.Човек от Добрич, чиято ръка беше изсъхнала. Случаят беше толкова фрапантен, че се е запечатал дълбоко в съзнанието ми. Фрапантен е защото ръката на човека
се възстанови, когато той посегна да
удари този, който искаше да се помоли за него. Човекът беше толкова шокиран от
това, което му се случи, че искаше да се напие. Беше изгубил цялото си
имущество по доктори, за да направят нещо за ръката му. Викаше „Защо, защо по
този начин?“. Игра канадска борба с мен и с всеки, който искаше, защото не можеше
да повярва, че му се е случило това.
2.Човек от Пловдив, който беше умрял на операционната маса. Лекарите бяха
обявили часа на смъртта му. Нещо повече. Бяха върнали дрехите и брачната халка
на жена му. Цяло денонощие е в моргата, след което бива върнат към живота. Човекът е
български арменец. Лично го познавам.
Глухи,
сакати, болни от какви ли не болести са получавали своето чудо и аз съм бил
свидетел.
Това, което
лично аз мога да разкажа за себе си е че имах язвено увреждане на стомашните
стени. Лежах във военноморска болница, където ми направиха и изследванията.
Получих това заболяване в казармата и се уволних с него. Две години не можех да
ям нормално, а след всяко ядене бях със жестоки болки и задължително трябваше да
легна. Получих своето чудо просто в миг. Почувствах сякаш някой сложи
електрическа ръка върху стомаха ми. Знаех, че съм получил чудото, за което се
молех. Прибрах се у дома и реших да се тествам веднага. Ядох всичко, което не
можех да ям преди и ми беше забранено. Никаква болка! От тогава минаха десетки
години и никога вече не съм имал проблеми в това отношение.
Мога да разказвам
още много, но не в това е смисъла. Бях проповедник от евангелските среди.
Посветих повече от 15 години от живота си в служба на това. в което вярвах. След
време се оттеглих от тези среди. Някои виждаха заплаха в мен, упрекваха ме дори
за еретик. Много хора мислиха, че с харизмата, която имам, и свръхестественото
присъствие, което ме следваше, ще направя собствена църква. Не го направих,
защото смятах, че така е редно. Бях млад, наивен и неопитен в много неща.
Допуснах много грешки. Ако днес някой ме попита дали съжалявам за това време, категорично ще отговоря НЕ!
Уважавам и обичам и до днес тези хора, които наричах мои братя и сестри.
Създателят започна нов етап от живота ми, за който също съм му благодарен! Днес аз
откривам, вярата и разпознавам Божията работа на места, които дори не съм и подозирал.
Никога не съм се срамувал от вярата си. По различен начин това, което ми беше
дадено свише, продължи да работи в живота на мнозина.
Имам
послание за всички, които гледат на себе си като християни, без значение дали са
православни, католици или протестанти. Имам послание и за всички онези, които
не са християни, но имат вяра вътре в себе си. Имат вяра в Бога. Но първо ще се
обърна към християните, чиято вяра споделям.
Мили вярващи
в името Христово!
Кога лъжата
на тази реалност, идваща от този марионетен свят, стана по-голяма от вярата ви?
Кога някакъв
жалък вирус стана по-голям от Онзи, в когото вярвате?
Кога Онзи, с
когото се наричате, и който тържествува над ЛЪЖАТА и СМЪРТА стана по-слаб от
бащата на лъжата? От лъжливата „пандемия“ или от вируса, с който я родиха?
Слушам ви
как увещавате тези и онези какво да правят в дните на ужасната ПАН-ДЕМОНИЯ.
Ослепяхте ли? Оглупяхте ли? Христос затворен само в прашните ви библии ли
остана?
Цял живот
изучавате това писание, за да можете да разпознаете когато последните времена на тази
епоха настъпят. А сега сте се свили в черупките си от страх и припявате ЛЪЖИТЕ
на щабове, масмедии и на тези и онези ерудити!
Толкова ли
дълбоко заспахте, че не можете да познаете това марионетно правителство, което
кръсти щаба си НОЩ и обяви карантина в ПЕТЪК 13-ти?
Ще подкрепям
всеки свещеник, проповедник, лекар, учен, журналист. Всеки човек независимо от
верска принадлежност или социален статус, независимо дали е вярващ или не, ако той има смелостта да застане срещу тази измама и
работи неуморно срещу нея. Да разпространява светлината по начина, който умее.
Ще ми
кажете: "Да, ама вирусът съществува!"
Дори да
съществува това не го прави да не е лъжа, която ви казва, че ще ви погуби или
забравихте ВЪЗКРЕСЕНИЕТО И ЖИВОТА? Ако вирусът убива, то той е зло! Бащата на
лъжата е наречен "човекоубиец" и това, което убива човеци е негово. То е от него!
То е едно с лъжата! ТО Е ЛЪЖА!!!
Не на
последно място ще се обърна и към всички БЪЛГАРИ:
Няма значение дали се
идентифицирате с думите ми или с вярата ми. Виждал съм ви да се биете по
форуми, групи, страници, площади, семинари и конференции какви патриоти сте.
Колко древен народ сме. Че сме БОЖИИ ХОРА, БОЖИЙ НАРОД. Говорите за енергии,
контактувате със вселената. Това ли е патриотизма ви? Уж сте готови да умрете
за Родината си, за народа си, а се уплашихте от марионетките, от вируса. В
момента Армения и Азърбайджан са във война. Мислите ли, че някой там го
интересува брифингите на корона щабовете им? Мислите ли, че им е до статистики
или стъкмистики? Знаете ли защо този смъртоносно жесток и ужасен
вирус бяга от военни зони? Ами не е нужен там! Човекоубиецът отнема живот по
друг начин, а не с напъни как да сътвори ново помпозно огнище.
Искате или
не, вярвате или не, този свят е дошъл до края на една епоха. Много хора ще загинат, може би и
вие, може би и аз. Не е ли по-важно как сте си отишли от този свят? В мир ли
сте със себе си? В мир ли сте с Бога?
Ще завърша
тази дълга публикация отново с пасаж от Библията.
„И ние видяхме и свидетелстваме, че
Отец прати Сина Си да бъде Спасител на Света. Ако някой изповяда, че Исус е
Божият Син, Бог пребъдва в него, и той в Бога. И ние познаваме и сме повярвали
любовта, която Бог има към нас. Бог е любов; и който пребъдва в любовта,
пребъдва в Бога, и Бог пребъдва в него. В това се усъвършенствува любовта в
нас, когато имаме дръзновение в съдния ден, защото, както е Той, така сме и ние
в тоя свят. В любовта няма страх, но
съвършената любов изпъжда страха; защото страхът има в себе си наказание, и
който се страхува, не е усъвършенствуван в любовта. Ние любим [Него],
защото първо Той възлюби нас.“
В тази публикация ще ви запозная с един от най-големите критици на световната банкова система, който е финансов експерт от Германия. Той разкрива финансовата страна на режисираната световна истерия. Какво, как и защо се случва в парични и икономически измерения чрез инструмента наречен "корона пандемия".
Ернст Волф (* 1950 г. в Югоизточна Азия) е немски автор и журналист. Неговият фокус е критиката към световната финансова и парична система, особено ролята на МВФ, Световната банка, Федералния резерв, системата на Бретън Уудс и световните фиатни пари.
Волф е израснал в Югоизточна Азия и завършва образованието си в Германия. Той е трябвало да напусне САЩ, след като публикувал редица статии, критикуващи войната във Виетнам.
Английската версия на това видео можете да видите ТУК.
Благодарност за превода от немски език на материала споделен по време на конференция в Давос на Vicky Weiskircher!
Ето и няколко думи от преводача:
РЕЧТА НА ЕРНСТ ВОЛФ В ДАВОС
Много държа да ви запозная с една друга страна на медала на пандемията чрез речта на финансовия експерт Ернст Волф в Давос, Швейцария. За тези от вас, които не могат да и се насладят в оригинал, ще скицирам основните факти и връзките между тях на български. Ернст Волф е един от моите компаси в това време разделно. Надявам се да помогне и на вас да си обясните цялата тази лудост, която се случва около нас ❤
В момента живеем в период на най-ниските лихви от 3000 години насам. В период на най-много зомби-фирми. Това са фирми, които не могат да съществуват без скъпи кредити. В период на най-много провлачени фалити (законът за фалити е отменен в Германия до края на годината). В период на най-много "гнили" кредити. В период на най-висока безработица. В период на най-силно застрашени работни места. В период на най-големи финансови проблеми на държавите. 102 държави са получили спешни кредити от МВФ. В период на най-неравното съотношение между финансовия сектор и реалната икономика.
През месец март станахме свидетели на най-бързият борсов крах, а през април на най-бързият възход. През това време стойността на Apple мина границата от 2 билиона долара. Фирмата е основана през 1976 година и за границата от 1 билион са били необходими 42 години. За вторият билион само 2 години! Централната американска банка FED вкара в обръщение 3 билиона долара с цел стабилизиране на финансовата система. За периода от март до началото на август 2020 г. американските милиардери са увеличили капитала си с 637 милиарда!
Това са топ 4:
Бил Гейтс 7,5 милиарда
Марк Зъкърбърг 23 милиарда
Илон Мъск 50 милиарда
Джеф Безос 75 милиарда
През това време 40 милиона американци останаха без работа. Това ще рече, че 1/5 от парите на FED са влезли в джоба на 0,00001% представители на горния слой на обществото. Данъците на тези хора са паднали от 1980 година с 79%. 20 юли 2020 г. беше денят на най-голямото увеличаване на капитал. Джеф Бизос, който притежава 11% от акциите на Амазон забогатя с 23 милиарда. Това е двадесет пъти повече от сумата, която 600 милиона африканци са спечелили за един ден. Ние живеем във време на най-големи социални неравности и на най-големия балон на недвижими имоти, на облигации и акции. Никой не знае на къде сме тръгнали и до къде ще доведе това, защото подобно нещо се случва за първи път в човешката история.
Причината за всичко това е един вирус на име корона.
Ернст Волф изрично подчертава, че не отрича съществуването на корона, но не всички хора са застрашени и затова трябва да се пазят рисковите групи, а не да се вземат научно необосновани решения, да се надува количеството на парите, да се плашат хората и да се обричат на смърт хората в бедните страни.
По официални данни съществуването на всеки втори е застрашено. 1,6 от 2 милиарда човека работят без трудов договор нерегулирана работа. 60% от дохода им е отпаднал, в Африка и Латинска Америка дори 80%. Няма доход- няма храна, няма бъдеще.
Защо правителствата се консултират с учени, които по време на свинския грип сгрешиха тотално с прогнозите си?
Защо се потискат мнения на учени, които не пасват?
Има ли други мотиви?
Съществува ли втора агенда?
Защо на Световният икономически форум в Давос Клаус Шваб говореше за нуждата от голям резет?
Нека да погледнем историята на финансовата система след Втората световна война. През 50-те и 60-те години имаше бум на икономиката. Банките печелеха от кредити. През 70-те години обема на кредитите спадна и банките започнаха да търсят нови възможности за печалби. С помощта на политиката бяха отменени многобройни правила и закони, банките получиха все повече свобода. Така се появиха Hedgefonds, деривати и обратно купуване на акции. Това доведе до преструктуриране на световната икономика в полза на властта на финансовия сектор, който стана по-голям от реалната икономика. Дериватите представляват голяма част и не се отразяват в баланса на банките. Обратното купуване на акции повишава изкуствено стойността им и се отразява на премиите на мениджърите. След кризата 2007/2008 настъпи ерата на фирмите, управляващи капитал. Първите четири от тях управляват 19 билиона долара. Това е равно на стойността на всички произведени продукти и услуги в САЩ в рамките на 1 година. За сравнение-брутния вътрешен продукт на Германия е 4 билиона долара. Най-голямата фирма за управление на капитал е Black Rock (7,4 билиона). За разлика от финансовите консултанти, които дават само съвети, капиталоуправляващите фирми вземат решения и действат сами. Black Rock управляват държавни фондове, пенсионни каси, парите на фирми, застрахователи, частни клиенти. Те управляват калифорнийския пенсионен фонд като калифорнийската икономика е петата по големина в света. Black Rock консултира най-важната в света централна банка FED, както и EZB и определя секторите и фирмите, в които се разпределят ново напечатаните пари. В същото време притежава дялове в тези фирми. Най-големият инструмент на властта на Black Rock е изкуственият интелект Аладин, който беше въведен преди 34 години и извършва 200 милиона калкулации на рисковете на седмица. Тези данни биват продавани и оказват огромно влияние на развитието на капиталовия пазар. През април беше обявена нова кооперация между Black Rock и Майкрософт като Майкрософт ще предлага разширени функции на клиентите. Такава кооперация на два гиганта е заплаха във финансовия и дигитален сектор.
Стигаме до следващата точка- дигитализирането. През 70-те години няколко технически надарени фрийка (откачалки) създадоха Майкрософт и Apple. Първо бяха осмивани, но скоро двете фирми експлодираха и оказаха по-голяма влияние от индустриалната революция преди 200 години. Влиянието върху фирмите беше неизбежно, защото те организираха всички техни процеси и имаха достъп до най-ценното в модерното общество наред с парите-данните. През 1998 се появи Гугъл, през 2004 се появи Фейсбук. Тези фирми крепят своята власт предимно върху набавянето и ползването на данните. С тази информация успяват да задушат конкуренцията още в зародиша, купуват новите фирми и така стигнаха до недосегаем монопол. През 1994 г. се появи платформата за книги Амазон, която междувременно владее западната интернет търговия. Амазон представа най-големият монопол в историята на икономиката. Когото в Америка 40 милиона останаха без работа, Амазон назначи 175 000 нови работници. Тези дигитални гиганти играят решаващ фактор в създаването на новите дигитални валути и на пазара на акции. Съвместната игра с Black Rock, които пък притежават големи дялове от тези фирми, води до огромно картелно образувание. Black Rock може да направлява в желаната посока всеки един пазар в света. Дигитализирането обаче унищожи толкова много работни места и стигна до стадий, който никой преди 5 години не би помислил за възможен. Според прогнозите на инзайдери през следващите 10 години ще изчезнат 80% от работните места. Заставаме за първи път в историята пред няколко проблема:
1. Как се обединяват общества, в които има само 20% работни места?
2. Как ще функционира икономиката и паричната система, когато 80% от населението ще живее само от социални помощи?
3. Как ще функционират икономиките и паричните системи, когато само 20% от населението консумира?
Огромният картел се нуждае от трети в съюза, а именно централните банки. FED и EZB се обърнаха за помощ към Black Rock: - заради Аладин (събира данни от целия свят) - Black Rock присъства на всички пазари, а банките работят само със собствената си валута - да действат срещу Black Rock ще ги въвлече в големи проблеми. Така партньорите се озовават пред проблема безработица. Отговорът е хеликоптерни пари. Необходимо е само банките да печатат пари във формата на безусловен доход. Този доход служи единствено за това, да поддържа живота на икономиката. Паралелно обаче се създава нов проблем- тъй като влиза директно в реалната икономика и обезценява парите. Безусловния доход трябва да бъде увеличен, настъпва хиперинфлация и колапс на паричната система. Ето и плана: Както централните банки, така и дигиталните концерни работят върху дигитална валута. Вероятно тази валута ще възникне в кооперация и ще бъде за първи път на половина частна. Скоро след това ще изчезнат и физическите пари. Такива радикални промени не могат да се прокарат в състояние на парламентарна демокрация. Властта на финансово-дигиталния комплекс е по-голяма от всяка правителствена власт.
Картината на бъдещето е мрачна и е грешно да се разпространява изкуствен оптимизъм.
Но въпреки това трябва да си спомним, че най-гениалните идеи в човешката история са се появявали рядко в хубави времена. Китайската дума за криза се състои от 2 думи- опасност и шанс. Бащите на диалектиката са пледирали винаги да се разглеждат и двете страни на едно нещо. В скоро време ще преживеем много съкращения и фалити, може би и войни. Много хора, които отказват да се занимават с политически и икономически въпроси, ще бъдат конфронтирани с брутални проблеми точно пред носа им. Просвещението рядко е имало толкова плодородна почва, както в момента. Просвещението във финансовата и дигитална сфера е най-голямата задача на нашето време. Използвайте всеки ден и час да отваряте очите на хората! Попречете на мечтата на Мусолини за строеж на дигитални затвори за идните поколения! Без насилие и с убедителност. Борете се за една нова демократична и парична система! Система, която не води до това, едно малцинство да притежават повече от цели държави. Която не убива реалната икономика и насърчава финансовото казино. В която тези, които най-много получават, да не плащат най-малко данъци, а тези, които най-умно спекулират да не плащат никакви. Всеки, без значение при какви обстоятелства е роден, да има равни шансове с всички останали. Един свят, в който няма да ни плашат с болести, а ще се грижим за стари, слаби и болни. И да си спомняме всеки ден отново, ако ние не го направим, кой друг тогава!
Към тази публикация ще си позволя да добавя и едно видео на нобеловия лауреат, Стефано Сколио, който е директор на изследователския център "Nutri terapiche di Urbino".
"Приказка за терора" - Видеото е със субтитри.
Материалът е пълен със сложна научна медицинска терминология, заради което ще го обобщя накратко: Ученият е направил подробен доклад за цялостната обстановка относно случващото се в момента в света. Той категорично отрича да има пандемия. Детайлно обяснява, че ваксините, които се правят, са абсурдни, тъй като няма никъде по света в изследователските лаборатории, които работят за изолиране на вируса, сто процента доказателства, че въобще е възможно да изолират конкретния вирус. Той определя, че тъй като всички държави и политици действат заедно без да има категорични научни доказателства става въпрос за планирани действия на "елит". Този "елит" контролира света и е стартирал установяването на световен тоталитарен режим, чрез който се цели човечеството да бъде поставено под тотален контрол и населението да бъде редуцирано. Инструмент за това е разигравания сценарий със световната пандемия.