вторник, 24 май 2022 г.

ЦИОНИЗМЪТ Е ХАКНАЛ ЮДАИЗМА


ВНИМАТЕЛНО КУЛТИВИРАНИЯТ МИТ ЗА ЕВРЕЙСКАТА РАСА И ЕВРЕЙСКАТА ДНК

( Специалното на тази статия е, че е подготвена от експерти по еврейска история. Това е и най-ценното в нея. Тя не е срещу евреите, а по-скоро казва истини за тях, изречени от самите тях )

За повечето хора незабавният отговор би бил, че да си евреин означава, че или си етнически евреин (от еврейската раса, с еврейска ДНК), или си на религиозен принцип евреин (последовател на юдаизма). Тук обаче е проблемът: няма такова нещо като еврейска раса или еврейско ДНК. Това е внимателно култивиран мит, който отговаря на много цели.

Първо, тя обединява евреите, които до този момент са живели в много различни страни.

Второ, той трансформира фокуса на еврейската идентичност от базиран на религия към базиран на раса.

Това подготви пътя за ционизма, политическа философия или националистическо движение. По-лесно е да убедиш "раса" от хора да бъдат националисти – да се преместят и да създадат нова родина – отколкото привържениците на дадена религия.

В много интервюта като това от 2009 г. с RT, еврейският професор и историк Шломо Санд (автор на Изобретението на еврейския народ) казва, че просто не е научно да се каже „еврейски народ“, тъй като евреите са свързани от обичаи, вярвания и религия, а не са раса, генетика или ДНК.

Той подчертава как нацистите са се опитали да дефинират евреите расово, но това не проработи, защото в крайна сметка не са могли да определят кой е евреин. Той посочва с много доказателства, че евреите винаги са били религиозна общност, включваща много новопокръстени.

Тезата на ортодоксалните еврейски равини: Ционизмът е хакнал юдаизма

Много ортодоксални еврейски равини обясняват защо традиционният  юдаизъм е диаметрално противоположен на ционизма . Юдаизмът и ционизмът не се смесват, тъй като ционизмът нарушава заветните принципи и заповеди на Тората и е основно модерна заселническа колониална експлоатация и кражба на земя и често е придружена от мислене на арабите като по-низши или дори подчовеци.

В презентации като тази еврейският равин Яков Шапиро прави много увлекателни точки за еврейството и ционизма, които противоречат на общоприетите идеи за тях:

– Ционизмът НЕ е създаден, за да се справи с антисемитизма. Истината е, че ционизмът е създаден, за да направи еврейска родина, според Макс Нордау, асистент на Теодор Херцл;
– В исторически план евреите са били просто част от религията на юдаизма. Не можеш да си евреин по друг начин. Те не са етнос и не са раса;
– Светата земя на еврейския народ е Тората или Синагогата, а не географско местоположение/парче пръст;
– Много покръстени евреи стават евреи, но как би могло да стане това, ако евреите бяха раса? Не можете да се превърнете в евреин а да не сте като генетика;
– Записано е, че Зеев Жаботински, основателят на еврейската терористична група Иргун (по-късно присъединена към ИД) и лидер на ревизионисткия ционизъм, е казал: „Еврейският народ е гаден народ“. Жаботински повлия дълбоко на бъдещите израелски лидери Менахем Бегин и Бенямин Нетаняху;
– еврейското националистическо движение беше много подобно на чернокожото националистическо движение; те просто решиха, че всички черни хора са „нация“ и че всички евреи са нация.



Сега евреите не трябваше да бъдат религиозни, а по-скоро:

1. Лоялни към нацията (Израел),
2. Говорещи иврит (сега национален език, а не свещен език, както беше първоначално) и
3. Бийте се в израелската армия;

– Първият израелски премиер Давид Бен-Гурион каза, че не вярва в (еврейския) Бог на Библията, но Бог им обеща земята;
– Ционистите убеждават и подмамват евреите, че са нация, а не религия;
– Ционизмът превърна религиозните евреи в милитаристки евреи. Ционизмът се подиграва на юдаизма. Той отвлече определението и същността на юдаизма и еврейството. Месията на ционизма е Холокостът (музей на Холокоста е създаден във всеки град, повече от наличните синагоги).

Еврейският равин  Исроел Довид Вайс  също прави подобни точки за еврейството, юдаизма и ционизма. Тази гледна точка е напълно в съответствие с  многото еврейски групи, организации и гласове, които се противопоставят на ционизма .

Хазарската връзка с еврейството

Унгарският учен Артур Кьостлер написа книгата от 1976 г.  „Тринадесетото племе“  , където представи хазарската хипотеза на по-широка аудитория. Надеждата му беше да опровергае общата еврейска „расова” идентичност и следователно да сложи край на антисемитизма. През 2012 г. израелският изследовател Еран Елхайк публикува проучване, в което се твърди, че доказва, че хазарското потекло е най-големият елемент в генофонда на ашкеназиШломо Санд се обяви за оправдан.

Хазария – липсващият ключ за обяснение на част от така наречения еврейски заговор. Няма еврейско ДНК. Хазария е най-големият източник на гени на ашкенази евреи.

Тази еврейска медия не го отрече; имаше статии за това в Haaretz и The Forward. Основната идея е, че хазарите са тюркски народ (Това е една друга лъжа. Хазарите са старите Агатирси. Племе от северните траки, наричани и скити. Именно това означава и името Ашкеназ. На всички семитски езици, Ашкеназ означава скит.), който е живял в голяма средновековна държава, наречена Хазария в Евразия близо до Кавказ (между Черно и Каспийско море), са се обърнали към юдаизма през 8-ми век и след това мигрирали в Източна Европа през 12-ти и 13 век.

Елхайк заключи, че гените на ашкенази са много по-хетерогенни, отколкото се смяташе преди (от други като Острер, който предложи хипотезата на Рейнланд за еврейското потекло). Елхайк наистина намери близкоизточен генетичен маркер в ДНК от евреи, но той заяви, че може да е от Иран, а не от древна Юдея.

Очевидно има огромни последици за тази информация, защото основата на твърдението на ционистите е, че Палестина е принадлежала и е била обитавана от евреи. Това твърдение има малка юридическа или морална валидност, тъй като е (само защото моите предци са живели някъде преди 2000 години не означава, че мога автоматично да взема тази земя сега) – но както показва хазарската връзка и произход на еврейството, твърдението дори не е вярно.

Това не е еврейска конспирация; Това е култът към сабатеанския франкизъм

Юдаизмът и дори самото еврейство бяха инфилтрирани и изпреварени преди много време от един странен месия, наречен Сабатай Зеви, също изписван Шаббетей Цви. Някои от най-добрите източници за тази информация са Кристофър Джон Бъркнес, равин Марвин Антелман и Клифърд Шак.


Sabbatai Zevi. Еврейска конспирация или съботно-франкистка конспирация?

Както може би знаете, юдаизмът е месианска религия, което означава, че вярват в концепцията за месия (мошиах), който ще дойде да ги спаси. Всяка религия, която вярва в подобна идея, винаги оставя вратата отворена за своите последователи да бъдат емоционално манипулирани от търговци, твърдящи, че са „Месията“ или „Избраният“.

Сабатай Зеви беше един такъв човек. През 1665 г. Сабатай се обявява за еврейски Месия; през 1666 г. (по подходящ начин) той е провъзгласен за еврейския Месия от Натан от Газа. Сабатай стана толкова известен и популярен, че събра над 1 000 000 еврейски последователи. След възхода си на власт той започва да премахва много от традиционните еврейски ритуални ритуали.

Уикипедия  дава причината за това като „защото, според мнението на малцинството в Талмуда, в месианското време вече няма да има свещени задължения. Постът на Десетия Тевет се превърна в ден на пиршество и веселие.”

Според Антелман, сабатеан-франкистите са имали фундаментална вяра, че Месията ще се върне или когато всички хора станат добри, или когато всички хора станат лошиТака те разсъждаваха, че биха могли да ускорят пристигането на Месията, като следват тъмния път. Затова те се заеха да обърнат практиките на собствената си вяра.

Друго тълкуване е, че движението на Sabbatai, което стана известно като  Sabbateanism, беше наистина форма на сатанизъм  , тъй като включваше  оргии, кръвосмешение , педофилия, жертвоприношения и много други. Сатанизмът се характеризира не само с ритуално и  демонично обладаване , но и с инверсия, където всичко се обръща с главата надолу: лошото става добро, грехът става добродетел, забраненото става позволено.

Движението Sabbatean е наследено от Якоб Франк, роден в Полша през 1726 г., който твърди, че е прераждането на Sabbatai Zevi.


Джейкъб Франк. Еврейска конспирация или съботно-франкистка конспирация?

Еврейските власти в Полша отлъчиха Франк и неговите последователи поради неговите еретически доктрини, една от които беше идеята за „пречистване чрез прегрешение“ (известно още като „изкупление чрез греха“) – т.е. отхвърляне и нарушаване на всички традиционни норми, правила и нрави (още Сатанинско поведение). Цялото движение зад Sabbatean и Frank става известно като Sabbatean-Frankism и техните привърженици Sabbatean-Frankists.

Крипто-евреите на Донме

В един момент от живота си Сабатай Зеви е принуден от султана на Турция да приеме исляма. По същия начин Якоб Франк приел християнството. И в двата случая франкистите от съботата поддържат своите вярвания и култура, но външно изглежда, че следват нова религия. Евреите, които продължават да следват Sabbatai, стават известни като евреи Donmeh (от турското произношение donme „да обръщам“). Тези евреи от Донме в крайна сметка се издигнаха до велика сила векове по-късно.

Например, Мустафа Кемал Ататюрк, първият президент на Турция, беше евреин от Донме (и потомък на Сабатай). Целият Дом на Сауд, който днес управлява Саудитска Арабия, произхожда от Мохамад Ибн Сауд (и е силно повлиян от Мохамад Ибн Абд Ал-Уаххаб), които вероятно са били евреи от Донме (можете да прочетете предисторията на еврейските корени на Дома на Сауд тук ).

Това обяснява защо  Израел и Саудитска Арабия са имали толкова близки отношения от години, когато може да си помислите, че ще бъдат люти врагове. Това също обяснява защо саудитците оглавяват и защитават уахабизма, изкривена форма на исляма (ако дори можете да го наречете ислям), който застъпва агресията и насилието. Саудитска Арабия е истински извор на тероризма и лесно е най -големият държавен спонсор на тероризма  (с изключение на САЩ и Израел разбира се), въпреки че този етикет се използва фалшиво за клевети на Иран.

Правейки крачка назад още повече, лидерите на сабатеан-франкистите съзнателно проектираха въвеждането на евреите от Донме в нации, които бяха единни и силни, за да ги разделят и променят политиката си, за да направят път за създаването на ционистката държава Израел. С крипто евреите на Donmeh на толкова много места беше разбираема грешка, че толкова много хора заключиха, че живеем в еврейска конспирация, когато всъщност беше нещо съвсем друго. Евреите са били използвани за прикриване на истинските манипулатори и техния дневен ред.

Кристофър Джон Бъркнес пише в книгата си  Производството и продажбата на Свети Айнщайн – Пропагандата на върховенството  на стр. 183:

„Расисткият ционист се провали в опитите си да купят Палестина и да я населят с еврейски колонисти, защото огромното мнозинство от евреите не искаха да отидат в Палестина. Ционистите предизвикаха Първата световна война, за да разбият Турската империя и да отслабят мюсюлманските нации, за които се опасяваха, че ще се обединят, за да се борят срещу образуването на „еврейска държава“.

Sabbatean-Frankism: Инфилтрация и контрол отвътре

Може би сте забелязали в този момент някои поразителни прилики между начина, по който сабатеанските франкисти проникват в съперници или противоположни религии и след това получават власт отвътре – и начина, по който Тайните общества на NWO са проникнали в ключови движения и центрове на власт, за да ги управляват отвътре. Причината е, че култът към съботния франкизъм е централна нишка на самата СЗО.

Според Шак,  Ротшилдови са потомци на Сабатай Зеви , което е напълно логично, тъй като Ротшилдовите вероятно са най  - централното и мощно семейство/кръвна линия на NWO (Нов Световен Ред)  и стоят  зад създаването на Израел, дом на вътрешното ядро ​​на ционизма и сабатеан-франкизма. Клифърд Шак пише този широко цитиран пасаж в  The Sabbatean-Frankist Messianic Conspiracy Partially Exposed, стр.97:

„Чрез проникване, невидимост и хитрост тази невидима мрежа дойде да управлява всички нас. Четиридесет и една години след смъртта на Шабатай Зеви, през 1717г., те ще проникнат в масонските гилдии в Англия и ще установят масонството... [Наследникът на Зеви] Джейкъб Франк ще има голямо влияние върху вътрешното ядро ​​на масонството, известно като Илюминатите, образувано през 1776 г.

„Масонството ще се превърне в скритата сила зад събития като [американската, френската и руската] революции, създаването на ООН и Израел, и двете световни войни (включително Холокоста!) и убийствата на братята Кенеди, които заедно със своите баща, се опита да осуети усилията на мрежата на американска земя."

Тук споменах за  израелската ръка в убийството на JFK, въпреки че това далеч не беше единствената замесена сила. Сабатеанският франкизъм, масонството, илюминатите и т.н. се представят като едно нещо и действат, като проникват в целите си и ги изпреварват.

Това е перфектен пример в учебника за връзка гостоприемник-паразит; паразитът отвлича гостоприемника, контролира неговото поведение (в полза на паразита, а не на гостоприемника), живее от неговата жизнена сила и често в крайна сметка го унищожава и убива, дори ако това означава, че паразитът рискува собствения си живот, убивайки гостоприемника – въпреки че първо се опитва да намери нов хост, за да повтори същия процес.

Във Флорида  вече е крайно незаконно да се казва „Евреите контролират Холивуд“ .

Кръгове в кръгове в кръгове

Тези, които са изучавали световната конспирация, може би са забелязали познат модел. Истинските контролери обичат да се подредят като вътрешно ядро ​​в по-голяма група, която сама по себе си е в по-голяма организация. Г. Едуард Грифин говори за това относно Кръглата маса на Сесил Роудс, човек, тясно свързан с  Ротшилдови , който направи толкова много за напредъка на неговата водена от Великобритания версия на  Новия световен ред .

Роудс стои зад създаването на дружества за кръгла маса и мозъчни тръстове, включително RIIA, CFR и много други. Грифин заявява, че Роудс е настроил нещата така, че има външна група, която смята, че е отговорна, но наистина без да знаят членовете й, има група в тази, която я ръководи; тогава, без да знае тази средна група, имаше още по-малка вътрешна група, която я ръководеше, която наистина дърпаше конците.

Подобна е ситуацията и при евреите. Някои хора повърхностно вярват, че „евреите“ управляват света, без да осъзнават, че в рамките на тези групи има ционисти, които стрелят. След това, за да погледнем нещата едно ниво по-дълбоко, сабатеан-франкистите са групата в рамките на ционизма, която отговаря на ядрото.

Еврейска конспирация? Не! Сатанински култ, управляващ света? Да!

Пиша от години, че черната магия управлява света и че трябва да  разширим нашето съзнание и да съберем смелостта  си, за да се изправим пред факта, че сатанински култ  дърпа конците на властта зад кулисите. Те контролират и сърцевината на всички духовни влиятелни учения. Ще ви заболи но нещата стоят така. Да, очевидно има еврейска връзка с конспирацията на NWO, но това не е проста история. Не съществува точно еврейска конспирация, а по-скоро съботно-франкистка конспирация.

Не всички евреи са замесени или знаят за това; всъщност огромното мнозинство не го правят и се използват като всички не-евреи. Това скрито тайно общество в юдаизма и в рамките на ционизма  практикува луциферианската философия за да „прави каквото си искаш“ и сатанинската инверсия на всичко (лошото е добро, грешното е правилно). Евреите са само прикритие за тях.

Психопатични израелски лидери искат повече евреи да емигрират в Израел, не защото ги е дълбоко грижа за евреите (нищо не може да бъде по-далеч от истината), а защото просто искат повече еврейски тела в Израел, за да могат да поддържат идеалната си израелска демографска група (има мнозинство от евреи, така че това е еврейска държава). Те не искат да загубят контрола над Израел от арабите, които смятат за подчовеци.

Крайно време е евреите да осъзнаят целия план на играта тук и да откажат да се съобразят с него, особено с бързо развиващите се планове за превръщане на Израел в щаб на СЗО. Израел не ви представлява. Израел не е вашата национална държава. Израел промива мозъците на децата си да си мислят, че целият свят мрази евреите. Ние не правим така. Израел е мястото където ще бъде издигнат онзи когото християните наричат Антихрист. Лидер управляващ света. Личност, която приемат за месията им.

Разбирането на информацията в тази статия може да бъде облекчение за тези от вас, които не са евреи, защото сега можем да си обясните истинската причина за еврейската концентрация на власт и фона на идеята за еврейски заговор. Време е да прережем цялото объркване с меча на истината.

Моля, споделете тази статия надлъж и нашир, особено с вашите еврейски приятели, за да можем да се обединим и да спрем да попадаме в „антисемитския капан“, поставен от сабатеан-франкистите и сатанистите, които използват невинни евреи за своите схеми.

неделя, 27 февруари 2022 г.

Гаврата със скръбта на хората.

 


Една от най-големите гаври на геноцида, който се развива вече две години, е протокола, които се следва при починалите, определени като поразени от SARS-CoV-2.

В тази публикация дори няма да обсъждам заразен ли е въобще починалия. И ако е толкова заразен, къде е проблема за прозрачен под-капак? Но нека посоча първо протокола, а след това ще ви разкажа личната си история, като към нея добавя и някои на други пострадали.

"Всички, които са починали с Covid-19 инфекция се погребват по един и същи начин. Независимо дали са християни или мюсюлмани. Има си Наредба, която гласи: в едни определени чували 2 на брой, пръска се с дезинфектант между двата чувала в ковчег, който е херметически затворен и така се погребва тялото без да се отваря ковчега."

Източник: ТУК

И така, наскоро пътувах с моя позната, която ми разказа какво е преживяла. Мъжът й е хоспитализиран като болен от китайската болест. Не оцелява. Дали го погубва заразата, протоколите, лекарствата или съпътстващи заболявания не е тема на тази публикация. По посочения протокол покойникът й е върнат в запечатан и стречован ковчег. Опечалените възроптали още при приемане на ковчега, тъй като не могат да оплачат и се сбогуват с близкия си както е редно. Драмата се развива, когато близките решават, че няма да спазят наредбата и отварят запечатания ковчег. Вътре е друг човек. Разбирате ли? Друг човек!

В най-тежкия момент за близките те можеха ако не бяха нарушили наредбата вместо съпруга си да оплакват и ридаят над ковчега на друг. Друг бе хора, друг!!! Нечия съпруга, нечия майка, нечия дъщеря, нечий баща, съпруг, син, но не е вашият мъж. Вашият любим е погребан другаде от друг, може и органите му да са продадени. На надгробния му паметник може да пише и женско име. 

Случаят се развихря. Започват дела, съдилища, престорени извинения, заклеване в майка и баща, че е нелепа грешка. Делото е спечелено. Но стореното е травма за цял живот. Непоправимо е. 

Този случай не е прецедент, но колко са осмелилите се да нарушат наредбите? Хората не знаят кого са погребали.

Ето още други такива драми:

В тази публикация има и видео. Опечалените се уговарят предварително с ходжата да снима баща им в моргата, преди да го сложат лекарите в ковчега и да го запечатат. Разбира се за съответната сума. Започва погребението, вече заравят ковчега. Почти са приключили, когато ходжата извиква един от скърбящите да се разплатят за службата и допълнителната услуга. Когато опечаленият вижда снимките, помислил, че ходжата се майтапи с него. На снимките не е баща му. Избухва скандал в най-тежкия момент. Изравят погребания, отварят ковчега. Погребаният не е техният покойник. Погребаният като мюсюлманин, може и да е християнин. Това вече не е само гавра с паметта на починалия, а и с неговата вяра, неговата принадлежност.

Семейството преживява ужаса и скръбта и погребва друг покойник.





понеделник, 21 февруари 2022 г.

Определят ли още съдбата ни митовете?



Асклепий

Обичате ли митология? Предполагам на някои от вас е любима. А знаете ли, че някога там, назад във времето, това което днес наричаме митология на народите е било считано за тяхната реална история? Колкото и неглижирано да я възприемаме днес, всъщност тя определя много от нашето съвремие и бъдеще.

О края на 2019 година, животът на човечеството беше преобърнат от архитектите на нашия свят, на нашата действителност. Само две години след започването на гениално планирани действия в света ни една от най-хуманните професии се превърна в инструмент на тоталитарна диктатура. Роди се названието МЕДИЦИНСКИ ФАШИЗЪМ.

Аз съм от хората, които не вярва в случайности. Убедил съм се през годините и опита, който съм натрупал не само житейски, а и духовен (какъвто имам в изобилие) ми казва,  че всичко се случва в определени зависимости. И тъй като за този световен парад на смъртта инженерингът, с който се изгражда новата реалност, е поверен на медицината ще ви показвам (както и до сега съм го правил), че всичко е изумително детайлно подбрано и премислено. Както обичам да казвам „зад това стои висш зъл гений“. Но за да разберете как и защо, ще ви върна назад във времето до раждането на медицината и фармацевтиката, тъй като случващото се води корена си в това древно начало.

За емблема на всичко, което олицетворява медицината, е избран образ, който е атрибут на бога на тази наука - Асклепий. Това е змията.

Той всъщност е полубог, тъй като неговата майка е смъртна. Негов баща е Аполон, който освен че е син на Зевс и Лето (тракийската Лада), е асоцииран със слънцето и сам също е лечител. Но ето и първият важен репер, към който искам да насоча вашето внимание. Смъртната майка е много важен персонаж в този разказ. Първо, защото тя е тази, която износва бъдещия Бог, важен е и начинът, по който го ражда. По-голямата част от научната общност възприема Асклепий като старогръцки бог, но това е конструиран стереотип, както вече много от вас са се убедили. Човечеството е отглеждано как да мисли и в какво да вярва. Да се доверява сляпо без само да търси отговорите. Научната общност не прави изключение в това отношение. Всеки един бъдещ учен първо е обучаван години наред във вече изградена матрица. Дипломира се ако издържи изпит по това, което е учил, независимо дали то е вярно. След това той има възможност да расте в научни степени, но само ако защити (забележете – защити!) това, което е учил. Какво имам предвид ще ви споделя малко по-нататък.

Първият репер, който обещах да ви дам, е свързан със смъртната майката на Асклепий. Тя е била принцеса на Тесалия. Тук няма да разглеждам, че самият Омир нарича Ахил водач на мирмидони - войнстващ народ обитаващ Тесалия. По-късно хронисти като Йоан Цеца и Малала говорят, че Ахил е предвождал армия от войни, които в древността са се наричали мирмидони, а сега българи. Не е това предмет на публикацията, но сведенията са факт.

Та принцесата на Тесалия била дъщеря на Флегий и Клеофема, местните владетели. Те кръстили дъщеря си КОРОНА (на гръцки Κορωνίς - Коронис) . Тя била любовница на Аполон и забременяла от него. Още докато е бременна, Корона се влюбила в Ишис, син на Елат, един от Тесалийските вождове. Бял гарван съобщил на Аполон за изневярата на Корона.     

Овидий описва в своята поема, че в гнева си Аполон пронизал със стрела Корона. Веднага след това той съжалил за стореното и опитал да я излекува от раната, но вече било твърде късно. Единственото, което Аполон можел да направи, е да спаси все още нероденото дете. Това е митичното начало на първото цезарово сечение. За да спаси бебето, Аполон направил цезарово сечение и извадил младенеца.

Тук идва следващият репер. За радост науката признава, че името на Асклепий е предгръцко, сиреч на балканското население преди гърците да се появят на Балканите. Унаследили са тази история и се е превърнала в тяхна. Опитите на учените да изведат името му с гръцка етимология стига до абсурди като например това, че то означава „къртица“. Да не говорим, че на гръцки „клепто“ е крада. Откъдето идва и „клептомания“.

Аз нямам ерудицията на квалитетите, нито тяхната школовка, но това пък ми дава свободата да търся своите отговори, без да задължавам никого с изводите, които правя.

Слава богу има и учени, които категорично заявяват, че то е тракийско. Например Robert S. P. Beekes,“Етимологичен речник на гръцкия“. „His name may mean "to cut open" from a story about his birth.“ Сиреч, неговото име се предполага, че означава „да направя разрез - отвор“ свързвайки го със спецификата на неговото раждане.

Реших да проверя това твърдение. Защото Robert S. P. Beekes се занимава с корена  „клеп“, а това е много интересен момент, защото съществува в българския и е много древна форма. Например глагола „клепя“, който поради това, че е стара дума, е породил богатство от производни с различно значение.

Според тезата, която проверявах, той означава „отвор - разрез“.

Отварянето има и обратна форма – затваряне, но коренът остава същият. Това ме отведе до протоиндоевропейския  корен „klāw“, клау (ключ). Корен за синонимната форма на отварям-затварям, отключвам-заключвам.

"kila" е думата на санскрит за ключ от където производната "kilapada", ключова дума, "kila" означава и кол, сиреч заострено дърво.

В българския език думата „клепач“, тази анатомична част, която отваря и затваря очите ни, може да ни даде много интересна посока. Да клепаш, се разбира като да цапаш, но всъщност да наклепаш нещо съдържа идеята, с която се изразява покриване. Да речем „да наклепаш стена с кал“. Клепка се използва и за полагане на боя върху дадена повърхност – т.е. стигаме отново до същата идея. Да отвориш или затвориш. Когато затваряте отвора вие го покривате. Точно това означава и думата „клапа“, приспособление към машина или съоръжение, което се затваря или отваря. Клапата е приспособление, което контролира движението в двете посоки. Отваря в едната посока и затваря в другата.

Какво подходящо име за онзи, който ще се превърне в бог на медицината.  Ас-клеп. Отварящ и затварящ. Заключващ и отключващ. Този, който отваря портите на смъртта и извежда от там.

Днес го виждаме и в друга тоналност - карантина, локдаун и други производни.

Но защо медицината? Защо онова, което дарява живот, онова, което спасява живот, сега го отнема.

Това е също част от живота и естеството на Асклепий, а отговорът се крие в символа на змията. Тя също има негатив и позитив. Може да дарява живот, но може и да го отнема.

След като изродил детето, Аполон го отгледал и научил на много неща за медицината. А по-късно го пратил да бъде обучен от Кентавъра Хирон, който продължил обучението му в медицинските тайни. Съществува мит, в който се казва, че змия облизала ушите на Асклепий и го научила на тайни знания. Но аспектът с даването и отнемането на живот е разгледан в подаръка му от богинята Атина, която му дала кръвта от главата на горгоната Медуза. Кръвта от лявата ѝ страна била отровна и унищожителна, а тази от дясната - лечебна. С нея Асклепий лекувал и най-коварните болести.

Горгона Медуза е предмет на съвсем друг разказ, но важното в случая е да се знае, че тя е била същество с тяло на жена от кръста нагоре и змия от кръста надолу, а главата ѝ (въпреки красивото ѝ лице) вселявала вкаменяващ ужас, тъй като косите представлявали множество змии. Както всички митове и този с нея има различни вариации. Съвсем накратко ще ви кажа, че някога назад във времето, тя била невероятна красива жрица в храма на богинята Атина. Описвана е като красавица с руси къдрици и бяло като мляко лице. Повелителят на моретата Посейдон се влюбил в нея. Това довело до сексуален контакт в храма на Атина, която била известна с девствеността си, подобно на Артемида. Жриците ѝ също трябвало да пазят девствеността си. Този акт на обезчестяване на обета (още повече извършен в самия храм!) разгневил безкрайно богинята. Тя не можела да накаже Посейдон, затова гневът ѝ се излял върху Медуза. Проклятието на Атина се стоварило с цялата си сила върху жрицата и тя се превърнала в горгона.

Змиите в историята на човечеството винаги са били символ на двойственост. На ужаса, отровата и смъртта и в същото време на обновлението, възкресението, изцелението и мъдростта.

Когато змията е представяна в негативен контекст е обикновено черна, люта и отровна. Когато тя е представяна в позитивен аспект е бяла, лековита и добронамерена, мъдра змия.

В някои народи съществуват митове за войни между бели и черни змии.   

Един друг религиозен стереотип е превърнал този символ в изцяло негативен персонаж, но това е също идеологичен конструкт. Християните асоциират всичко зло с образа на змията. Самият дявол споделя този образ. Но свещеното писание не съдържа информация само за негативния полюс, то представя пълната картина на змийската семантика. А защо в християнството е развито възприятието само на негатива? Това всъщност е ясен показател, че възприятията ни умишлено са моделирани така. Затова дълго време достъпът до Библията не е бил позволен за обикновените хора и то точно в младата възраст на християнството. Но дори днес, когато тази книга е общодостъпна, позитивният аспект на змийския символизъм не се разглежда. Това е тема табу. А на хората, които се осмеляват да открехнат тази завеса, се гледа с лошо око. Казвам го от личен опит, защото съм го изпитвал върху себе си.

Това ще ви даде отговор и защо за символ на медицината е избран именно жезълът на Асклепий.

Писанието описва времето, в което Моисей води божия народ през пустинята. В този път народът се отклонил от пътеките Господни и това довело Божието наказание върху им чрез „горителни змии“. Множество отровни змии започнали да избиват народа. Това накарало хората да потърсят прошка и помощ от Бога, като молили Моисей да измоли избавление за тях. Моисей потърсил Божията помощ и съвет как да бъде избавен народа. Тогава Господ му казал да направи медна змия, да я постави на върлина и да я издигне на свещено място. Който успеел да дойде до змията (след като вече е бил ухапан от отровна змия) и да погледне към нея, получавал изцерение. И животът му бивал опазен.


Но това дори не е първият път, когато жезълът със змията се появява в битието на Моисей. Когато Бог го призовал да изведе евреите от Египет, той (Моисей) поискал знамение, чудо, което да демонстрира пред хората, че именно Бог го изпраща да ги поведе към спасението. Тогава Творецът му дал жезъла, който се превръща в змия, когато го хвърли на земята. Моисей демонстрирал това знамение и пред самия фараон. Египетският владетел заповядал на жреците си да направят същото. Те хвърлили жезлите си на земята и също се превърнали в змии, но змията на Моисей изяла другите змии. Това засвидетелствало Божията мощ, авторитет и доминация пред фараоновия дом и пред израилтяните. С този жезъл Моисей разделил водите на Червено море. С него той извършил чудото, от което в пустинята от скала потекла спасителна вода за умиращите от жажда. Появило се своего рода аязмо – свещен извор.

Издигнатата медна змия в пустинята е позната и под името „Нехущан“, което в превод означава „змия от месинг“, сплав от мед и цинк. Това прави цвета ѝ златисто жълт.

Старозаветното събитие е обявено за пророчески образ на спасителя Исус Христос, който трябва да бъде издигнат на дърво и с тази жертва да изкупи човешките грехове и всеки, който дойде пред този кръст и приеме тази жертва, да получи опрощение на греховете си и изцеление на болестите си.

„И както Мойсей издигна змията в пустинята, тъй трябва да се издигне Син Човеческий, та всякой, който вярва в Него, да не погине, но да има живот вечен” /Иоан 3:14-15/

Така, както змията в пустинята, така трябва и човешкият син.

Оказва се, че самият Исус Христос е асоцииран със змия. Виждате ли как вековно изграждан стереотип може напълно да лиши хората от сетивност за действителността и въпреки че това не е укрито от писанието, стереотипът действа като блокаж на възприятията? Т.е. в Библията, както и в древността, виждаме същата тази двойнственост конкретно на образа на змията. От една страна тя е действителен образ на дявола, но от друга страна тя е образ и на самият Месия, който се явява антагонистичен-противоположен персонаж на Лукавия.   

Но нека ви покажа, че това не е запазен зооморфизъм единствено за Спасителя. Да, за някои може да е шокиращо (но е факт!) и искрено съжалявам за хората, които предпочитат да са слепи за това.

Всеки, приел Христос за свой спасител, всеки, поел по пътя на вярата може да стане проводник на това, което е и изцелителната, опрощаваща, спасителна змия. Дразни ли ви възприятията това? Повярвалите в Христос, подобно на змията на Моисей, ще побеждават змиите на злото.

„Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден. И тия знамения ще придружават повярвалите: в Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят; змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.“

/Марк 16:16-18/

Ще кажете „Пълни глупости!“. Как това прави повярвалите подобни на змия?

Забравяте, че змията (свидетелстваща, че самият Бог е с Моисей) хванала другите змии и дори ги изяла, въпреки че те били отровни - тя е била резистентна към отровата им. Буквално ги унищожила.

Всъщност самия Исус казал на учениците си, изпращайки ги да носят неговото послание:

„…бъдете, прочее, мъдри като змиите...“ /Матей 10:16/

Спомняте ли си кръвта от лявата страна на горгона, която била смъртоносно отровна, а тази отдясно - целебна и дори възкресителна?

А знаете ли че, змията-дявол е лява сила, а змията-Христос е дясна сила? Не ви звучи добре да бъде наричан змия, нали? Това е гласът на стереотипа, в който сте отгледани и формирани. За съжаление той е погрешен, защото и самото писание го твърди.

Една от семантиките на лявото в много култури е образ на деструктивната сила и смъртта, а дясното - на градивното и живота. Библията не е изключение. В съдния ден верните на Бога са поставени от дясната му страна, а отляво са богопротивниците, неверните. Едните получават благословението на вечния живот и небесната обител на Божието царство, а другите са проклети и обречени на вечен огън, определен за дявола и неговите ангели.

Самият Христос стои от дясната страна на Небесния Отец.

Този разказ е посветен на Асклепий и затова ще го завърша с него.

Богът на медицината до такава степен изучил тайните на това изкуство, че станал по-добър лечител и от баща си Аполон и от кентавъра Хирон. Навсякъде, където Асклепий се намесвал, болестите бягали, а здраве и дълъг живот трайно се настанявали сред хората. Той започнал да възкресява и мъртви, и дори богове започнали да го търсят за съдействие. Например по молба на Артемида той възкресил Иполит. И както всичко, в което се достигат висоти в благоденствието на хората, големите, които държат човечеството в зависимости, започват да недоволстват. Хадес се оплакал на Зевс, че Асклепий му отнема поданиците, попаднали в обиталището на подземния свят. Колкото и странно да е, Зевс също се изплашил. Страхувал се, че Асклепий може да научи и последователите си на тайната на възкресението. Боговете започвали да губят контрол над земната популация. Звучи ли ви познато? Днешните „богове“ - фарма гигантите, и тези зад тях са особено притеснени, че губят все повече поданици. Филантропи тръбят навсякъде как трябва да бъде редуцирана човешката популация. Как на хората трябва да им бъде отнета способността да се размножават. Затова полагат гигантски усилия да умножават и предизвикват стерилитет. Но ако сте повярвали, че тези фарма гиганти се борят за човешкото здраве, то тога вие вярвате, че производителите на оръжие желаят световен мир, или пък че енергийните, петролни или газови магнати работят за безплатна и свободна енергия. Абсурдно е нали?

Зевс решил да прекрати това, а имало само един начин - да убие Асклепий, и го направил със своята гръмотевица.

Виждате ли го вече? На човечеството в момента му се сервира от отровната част на змиите. А за целта Асклепий трябваше да бъде убит. Тази най-хуманна професия - медицината. Да, точно тази наука умря! Беше убита! Упражняват я покорните, но само ако изпълняват подаваните им черно-змийски протоколи. Несъгласните медици биват преследвани, репресирани и унищожавани. Гласовете на белите последователи на Асклепий биват заглушавани.

Днес ако се наложи да влезете в болница по една или друга причина трябва да бъдете задължително тествани за гените на Коронис. Ако ги нямате, ви ги доставят опаковани в „спасителен“ препарат с игла, съдържащ изкуствено модифицирани гени от черните жреци. Ставате ГМО експеримент. А митичната Корона била убита и после изгорена.

Това убийство сблъскало Зевс и Аполон. Аполон погубил циклопите, които ковяли гръмотевиците на Зевс. Гръмовержецът на свой ред прокудил Аполон от Олимп и го наказал да служи една година на смъртния тесалийски цар Адмет. В крайна сметка по молба на Аполон, Зевс възкресил Асклепий и го поканил да стане част от Олимпийските богове.       

Това ще се случи и в нашия свят. Възкръсналият ще се завърне и ще възстанови живота. Ще донесе изцерение на народите. А в неговата милениална – хиляда годишна епоха, дори най-грешните човеци ще живеят по 100 години.

 

Производни и значения на думата „клеп“

Клепам, мотиките – заострям има връзка с разрез

Клепало – съобщава, че църковната обител е отворена за служба и поклонение

Клепач на око – това е анатомичен орган чрез който затваряме и отваряме очите си. Той има предпазна функция.

Клепач се използва и като негативен епитет за хора, които говорят лошо за някого, или за хора, които клюкарят. Това отново има връзка с покритие. Клепача, цапа името, личността на някого с думи.

Клепка – когато нанасяш с четка боя. Отново става дума за покриване.

Клепоух – Клепнали уши, най често при някой кучета, клепналото ухо е прегънато на половина, при което част от ушната мида затваря отвора на ухото.


Държа да отбележа, че не трябва да считате генерално всичко ляво за зло или всичко дясно за добро. Лявото е символ на женската енергия, дясното на мъжката. Жената ражда тя е символично изворът на живота, мъжът е сеячът на нивата. Трябва да разбирате, че и лявото се съдържа в дясното и обратното. 


сряда, 19 януари 2022 г.

За Македония с любов!

"Свободна Македония" - Васил Маринов

Дълго време мислих дали да разкажа тази история. Тя е лично преживяна и в нея няма нищо пресилено поради някакви убеждения или съмнителни цели. Такава е каквато съм я преживял. Разказът ми касае Македония, каквато съм я видял и я помня. 

Моят род е добруджански. Аз съм трето поколение добруджанец от българи живели в южна Добруджа. Дядо ми и баба ми по майчина линия са родени в северна Добруджа. Там се заселват техните родители идвайки от Котел. Т.е. общо четири поколения моите предци са добруджанци, а като добавя и моят син - стават вече пет. Преди това предците ми (поне за тези които зная и помня) са живели в Балкана. 

Защо разказвам тази кратка предистория ли? За да ви покажа, че нямам пряка връзка с Македония и до зряла възраст може да се каже, че не знаех почти нищо за нея и историята на тази земя. Въпреки това в рода ми има и македонци. Моя трета братовчедка е по баща с македонски корени.

Може би някъде преди повече от 25 години (не помня точната година) за първи път имах възможността да отида в Македония. Бях говорител към една християнска организация, а събитието беше в хотел в село някъде в планината. 

В селото все още хората оряха с животни и най-ползваното им превозно средство беше каруцата. Население предимно от македонци, а най-богата махала, откъсната от селото, беше на албанци. 

Не бях там във връзка с темата, която сега ви представям. Други времена бяха, други неща ме вълнуваха, но тогава за първи път се срещнах с нещо, което привлече вниманието ми по необичаен начин. 

В почивките от семинарите в хотела идваха хора от селото, за да разговарят с нас и да се запознаят. Бяха чули, че има гости от България. Отрудени селски люде. 

Израснал съм на село и това не беше нещо, което ме караше да се чувствам не на мястото си сред тях. Имаше нещо обаче, което ме изненада. Те идваха и ме прегръщаха. Мъже, жени – всички! Очите им бяха насълзени. Опитвах се да си обясня на какво се дължи това внимание. 

Аз откликвах на тази емоция, но все още не разбирах какво я причинява. Попитах ги защо са така мили към нас? Те се усмихваха и през сълзи споделяха, че не би могло да е друго яче. Казаха ми: 

„НИЕ СМЕ БРАЌА, ние сме еден народ но поделен од политичарите.“

Приех безусловно тази топлина и откровеност и не задавах повече въпроси.

По-късно през престоя ни посетихме Велес и Гевгелия. Към този момент все още не знаех, че Господ ще ме заведе отново в Македония, но по коренно различна причина.

Мина се време и след една или две години отново бях във Велес по покана от местна организация, която правеше ежегоден, да го наречем симпозиум, посветен на Балканския комикс. Аз представях българския комикс. Организаторите ни гостяха в местен ресторант. 

Един ден по време на обяда до нашата маса дойде човек от организаторите и ни каза, че вечерта ние българите (бяхме двама) няма да се храним в ресторанта, защото някакъв (явно значим човек от Велес!) ни поканил на лична визита. Казаха ни само, в колко часа и къде да чакаме да ни вземат. Нямахме никаква представа кой ни кани и защо.

В уречения час пристигнахме на посоченото място и зачакахме. Не след дълго спря черна кола. Излезе човек и ни прикани да влизаме. Попитахме къде ще ходим. А той отговори, че ще видим когато пристигнем. Леко се притеснихме, защото нямахме обяснение за тази тайнственост. Доведоха ни до хубава сграда, в която имаше ресторант. Слязохме и шофьорът ни въведе вътре. А там... никой. 

Имаше една приготвена с ястия маса, на която водачът ни каза да седнем и че домакинът след малко ще пристигне. Спогледахме се с моя познат повдигайки вежди в почуда. Още по-притеснително стана, когато шофьорът излезе и заключи вратата на ресторанта. Нямахме никаква идея какво ще ни се случва.

Изведнъж от дълбочината на ресторанта, излезе усмихнат мъж, който с пълно гърло извика: 

„Добре дойдовте бракя БЪЛГАРИ!“. 

Това беше денят, в който се запознах по Божията воля с Драги Каров.


Ресторанта в който се срещнахме

Роден е през 1956 година в град Свети Никола, тогава във Федеративна народна република Югославия. Карев се занимава с бизнес в град Велес. Дядо му Божко Каров (от село Ореше, Велешко) е загинал през 1913 година като опълченец и е награден с орден „За храброст“ посмъртно. Драги и баща му са затваряни от властите в сегашната Северна Македония. Не харесвам това име „Северна“ и ми е жал, че отново политика направи още едно зло на народа ни. Заради българското си самосъзнание, Драги Каров е един от първите, които с разпадането на социалистическа Югославия основава комитет на ВМРО-ДПМНЕ във Велес и се обявява против присъствието на югославската армия на територията на Северна Македония. В резултат на това Каров е обвинен за тероризъм, осъден за „антиюгославска дейност“ на една година затвор заедно с Георги Калаузаров и Гоце Чушков, като са изтезавани по време на разпитите.

Драги Каров

Домакинът ни беше разбрал, че във Велес ще гостуват българи. Вечерята, която ни приготвил, е за да може да се наслаждава и да общува с българи от България. По блясъка в очите му и пламъка, с който се вълнуваше докато разговаряхме, разбирах, че за него е наистина нещо специално. Това е единствената ми среща с него, но след този ден започнах да разбирам защо навсякъде хората искаха да бъдат близо до нас, но сякаш чакаха да сме насаме. Да сме вече у нечий дом, когато вратите се затворят, за да могат да говорят свободно. Да кажат: „Хей, хора, ние сме БРАТЯ! Ние също сме българи, но тук е трудно да го казваш свободно!“. Драги Каров не е от тези, които го крие и е плащал за това скъпа цена.

Бях на много други места в домовете на македонци и когато злободневните страсти от изминалия ден затихваха, те с нетърпение очакваха разговорите с нас. Да споделят болката си, тегобите си и да кажат ясно на глас пред някого, който няма да ги презира „АЗ СЪМ БЪЛГАРИН! АЗ СЪМ БЪЛГАРКА!“.

Историите са много, избирам само някои от тях, не само за да не ги злепоставя (защото интернет е пространство, което може да спаси и помогне, но и да навреди).

Един от домовете, в които нощувах, също беше на протестантки пастор. Ситуацията -идентична. Когато денят отминеше в късните часове, той искаше да говори само за едно и нищо друго не го вълнуваше и интересуваше освен България.

Омразата, която ще срещнете в интернет от македонци срещу нас, приятели, е насадена. Толкова болка са преживяли и продължават да преживяват тези хора дори до ден днешен. Да си албанец в Македония е престиж, да си турчин е свобода, да си грък е прието, да си сърбин е модерно, но да си БЪЛГАРИН… Ех, да си българин!

Каквото и да ви разказват, каквото и да въртят - очите ми го видяха, ушите ми го чуха, сърцето ми го изстрада и отново очите ми го изплакаха!

Когато сега пиша тези думи емоцията отново се връща в мен, насълзявам се, а пулсът в слепоочията ми става непоносим.

Друг път ще ви разкажа още истории за Македония и хората ѝ. Никога не съм започвал разговор аз с тях в тази посока. Винаги бяха те и винаги се усещаше едновременно и болката, и радостта им. 

Реших да споделя с всички ви, защото злото отново човърка в тези люти рани. Слушах новия премиер от Канада. Може да го харесвате, но той не е нито моя премиер, нито го свързвам с България. За жалост той е от едно поколение, което покварата в политическата върхушка на България роди с годините. Отраснали и оформени в чужда работилница, за чужди цели и чужди интереси. Те не се завръщат в България за да я въздигнат, а да я доунищожат!

Много българи живеят в чужбина, много се завръщат и много ще се завърнат докле е време. Когато се приберете, братя и сестри, когато си дойдете - търсете извора, пазете корена! Не предавайте България в ръцете на други и не позволявайте на такива като тези служещи на фондации с благите имена „Америка за България“ и „Отворено общество“, защото те са измамни, те са отровата не само за родината ни! Те са ракът в човечеството! Внушенията на глобализма са, че човечеството е болестта и ракът на тази земя, но това е мръсна лъжа! Защото точно те са метастазата в човечеството. 

Дишате ли техните идеи, пиете ли техните мисли, копнеете ли техния живот – вие вече сте заразени. Върнете се в земята си, но се грижете за нея! Приближете се отново до корена и той ще ви възроди. Ще ви направи да се преоткриете, защото ТВОРЕЦЪТ е избрал да се родите БЪЛГАРИ! В този живот няма по-голяма привилегия да си това, което си създаден да бъдеш!!!

Изгледайте видеото и съпреживейте:




Публикацията е в процес на редактиране